Srpen 2015

Ready Player One (Ernest Cline)

16. srpna 2015 v 23:35 | Turmë |  Recenze - knihy
Název: Ready Player One - Hra začíná
Originál: Ready Player One
Autor: Ernest Cline
Rok: 2011
Žánr: sci-fi, dystopie


Asi vás nepřekvapí, že se chystá filmová adaptace knihy, kterou jsem právě četla… *nervózní smích* Tahle kniha je nezfilmovatelná! Nemluvím jen o ultra-epických CGI bitvách a jiných věcech, které by se daly vyřešit připsáním několika nul k rozpočtu. Říkám to z čistě právnického a produkčního hlediska. Pokud by někdo chtěl tuhle knihu natočit, musel by zaopatřit autorská práva na celá 80. léta. Nepřeháním, tahle kniha je tak meta, že vám z toho půjde hlava kolem. Filmaři by opravdu potřebovali kolosální jméno, aby jim bylo vůbec umožněno začít s adaptací. A kdože byl oznámen jako režisér? Steven f*cking Spielberg!Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Ransom Riggs)

14. srpna 2015 v 23:10 | Turmë |  Recenze - knihy
Název: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Originál: Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
Autor: Ransom Riggs
Rok: 2011
Žánr: fantasy


K četbě k této knihy jsem měla hned 2 důvody. Zaprvé - ta obálka je zvláštně znepokojivá, nemohla jsem se na ni přestat dívat. Zadruhé - Tim Burton bude točit filmovou adaptaci. Ano, tohle je další z mých článků, ve kterém má motivace k dělání čehokoliv má většinou něco do činění s filmem. Příběh odehrávající se na tajemném ostrově ve strašidelném sirotčinci?
To zní přece jako ideální látka pro Burtonovu skomírající kariéru. Hlavního hrdinu Jacoba si zahraje můj oblíbený "dětský" (je sotva o 2 roku mladší než já, ale…) herec Asa Butterfield a tato role je pro něj daleko vhodnější než kdy mohl být Spider-man, dle mého skromného názoru. Titulní slečnu Peregrinovou má zase hrát Eva Green, a přestože je její knižní předloha podstatně starší, když jsem si Evu představila mluvit s jejím archaickým britským přízvukem a v kostýmu z Penny Dreadfull… tohle by mohlo fungovat.Slow West (Slow West)

13. srpna 2015 v 22:00 | Turmë |  Recenze - filmy
Budu k vám upřímná. Na tenhle film jsem nešla, protože bych milovala old-schoolové westerny. Nešla jsem na něj kvůli hutné atmosféře ani kvůli černému humoru. Šla jsem na něj kvůli X-men, ok? Omlouvám se, ale X-men: Apocalypse se blíží a Kodiho Smita-McPheeho jsem viděla hrát naposledy, když nadaboval (Para)Normana. Potřebovala jsem se ujistit, že můj milovaný Nighcrawler je v dobrých rukou. A pak jsem k tomu dostala old-schoolový western s hutnou atmosférou a černým humorem.Papírová města (Paper Towns)

4. srpna 2015 v 15:25 | Turmë |  Recenze - filmy
Z mé nedávné recenze knižní předlohy víte, že se mi na ní mnoho věcí líbilo a několik věcí jsem brala jako frustrující nutné zlo, které pomáhá jasně vyjádřit morální ponaučení, které má z knihy vyplynout. Kniha Papírová města je příběhem o dospívání, ale hlavně je varováním před stavění lidí na piedestal a před chybami ve vnímání jiných. Avšak nikdy jsem si neuvědomila, jak jízlivě a zlomyslně kniha ve výsledku působí. Dokud jsem neviděla film.