Star Wars: Episode VII – The Force Awakens – reakce na druhý teaser

19. dubna 2015 v 16:15 | Turmë |  Na co zajít do kina?
Od tohoto čtvrtku do dneška probíhá Star Wars Celebration 2015 soustředěná na vše okolo epizody VII. Kromě panelů s tvůrci měli návštěvníci možnost zhlédnout i v pořadí druhý teaser na díl s podtitulem The Force Awakens. Tato ochutnávka byla zakrátko oficiálně přístupná i na internetu, a tak jste měli možnost slyšet radostné fandomovské jásání napříč sociálními sítěmi celý tento víkend. Já jsem samozřejmě nebyla výjimkou a po asi šestistém zhlédnutí tohoto teaseru mi došlo, co je přesně ten pocit, který ve mně bují. Je to naděje. Nová naděje, že tenhle film mi opravdu mohl být dobrý.Hned na začátku musím tvůrcům ukázat velký virtuální palec nahoru za to, že chápou, co je teaser (neboli malá ochutnávka, ne "mám takový pocit, že jsem viděl celý film"). Máme již k dispozici téměř 5 minut stopáže a stále nemá nikdo tušení, o co ve filmu jde. Vidíme vizuál, dokážeme si představit styl a tón filmu, avšak nedostaneme žádné spoilery pro děj nebo roli jednotlivých postav. Jsem nesmírně nadšena, že alespoň někdo (pohrdavé pohledy vrhám na nový trailer na Terminátora: Genesys) to chápe.

Novější ukázka je na rozdíl od své několik měsíců staré předchůdkyně, hraje mnohem víc na city fanoušků. Zároveň však zachycuje diametrálně odlišný styl George Lucase a J. J. Abramse. První záběr na písčitou planetu (která není Tatooine) se zříceným star-destroyerem ukazuje Abramsovu práci s perspektivou za účelem zobrazení velikosti, kterou si nacvičil u Star Treku. Poté slyšíme Lukův monolog z Return of Jedi, jehož téma o rodině a Síle mnohé utvrzuje ve spekulacích, že jedna z nových postav by mohla být potomkem někoho z původní trilogie. Poté následuje montáž akčních scén, ze které dostáváme lepší pohled na hlavní záporáky. Kromě tajemného a zlověstného sběratele Kylo Rena (neboli Vader 0.2) s kontroverzním světelným mečem, vidíme také nové verze stormtrooperů pod vlajkou zatím neznámé galaktické frakce.Během panelu bylo potvrzeno, že postava Finna bude zpočátku opravdu v řadách stormtrooperů, a tak si oblíbených nohsledů jistě užijme do sytosti. Podle návrhů kostýmů ukázaných na konferenci se můžeme těšit také na chrometroopery, snowtroopery a flametroopery.
Když mluvíme o kostýmech, musím přiznat, že víc než jiného, mě ohledně tohoto filmu těší reálnost. Nejen, že kostýmy a rekvizity vypadají používaně, filmaři také dali přednost praktickým trikům před CGI (a víte, že to mě potěší vždy a zaručeně). Hej, vždyť oni postavili plně funkčního robota BB-8! Ta roztomilá věc je opravdová!


A konečně - nejvýraznější scéna teaseru, největší hra na city, nejsilnější nostalgické píchnutí u srdce… Han a Chewie se (z nějakého zatím neznámého důvodu, po zatím blíže neurčené době) vracení na palubu Millennium Falcon. Omluvte mě, asi mi spadlo něco do oka…


...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama