Velká šestka (Big Hero 6)

8. února 2015 v 19:05 | Turmë |  Recenze - filmy
Doufám, že nejste překvapeni faktem, že můj první film roku 2015 je animák. Hej, je únor a v našich kinech jsou v podstatě jen na Oscary nominované filmy. Takže jestli si mám uprostřed tuhé zimy vybrat mezi vřelým animovaným film a chladnokrevným artovým dramatem … pak jdu na obojí. Ale víc na toto téma v příštím článku. Nyní bych ráda vyjádřila svůj názor na nejnovější celovečerní počin studia Disney. Avšak ještě před tím - krátká poznámka k úvodnímu krátkému filmu: Sice nemám psa, ale jsem si docela jistá, že takhle by se krmit neměl…

Obsahuje mírné spoilery!Od doby, kdy studio Disney koupilo nakladatelství Marvel, jsme mohli vidět marvelovských filmů produkovaným Disney. Velká šestka je první marvelovským filmem vytvořeným Disney. V původním komiksu byly však provedeny některé zásadní změny. Například v etnické příslušnosti hlavních postav. Skoro to vypadá jako by si tvůrci odškrtávali v seznamu národnostních menšin USA. Američané se jednou ubijí vlastní rasovou korektností…
Mám pocit, že v souvislosti s oscarovou nominací se hodí přirovnání k pixarovské Rebelce - technická stránka filmu je na nejvyšší možné úrovni. Prostředí je živé a hýřící barvami, pohyby postat přirozené (a v případě hlavního záporáka i velmi kreativní), obličeje a vlasy krásně vymodelované. A i poselství filmu ("Věda je zábava! A taky z vás může udělat superhrdiny…") je fajn. To, co pokulhává, je příběh. Má sice své silné momenty, ale celkově je velmi průhledný (přehlédnu to, že je to podezřele podobné filmu Iron Giant). Charakterový vývoj u někoho jiného než u protagonisty Hira prakticky neexistuje a vedlejší postavy jsou opravdu jen proškrtnutými poli na seznamu archetypů.


Hiro a Baymax jsou opravdu srdcem a duší příběhu a užila jsem si každou minutu, kdy byli na scéně. Přesto i jejich dějová linie šla přes některé laciné zkratky.
Tento snímek mě paradoxně utvrdil v tom, jak moc si cením HTTYD 2 za nedělání stejných kliček. Neříkám, že by mělo dostat Oscara (Lego Movie by mělo dostat Oscara, ale bohužel akademici evidentně nesdílí můj názor), jen říkám, že Big Hero 6 by si ho podle mě zasloužilo míň. Přesto se jedná o vizuálně úchvatný film vytvořený profesionály, který by vám neměl uniknout.

Hodnocení: 75%
- Chcete se přesvědčit sami, že tohle je oficiální marvelovský film? Počkejte až skončí titulky…


...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Ella Ella | Web | 26. dubna 2015 v 20:25 | Reagovat

NO :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama