Únor 2015

Spider-man zavítá do Marvel Cinematic Universe

10. února 2015 v 23:10 | Turmë |  Film/TV news
Lidi, děje se to! Ono se to opravdu, doopravdy, oficiálně děje! Spider-man se vrací domů!


No, technicky… Spider-manův svět stále patří studiu Sony, to však uzavřelo (jistě velmi výhodnou) smlouvu se studiem Marvel a postavu Spider-mana jim "zapůjčilo". To znamená, že Sony může dále pokračovat v projektech jako The Sinister Six a rebootové sérii Amazing Spider-man (i když druhé jmenované je v tomto okamžiku prakticky mrtvé). Toto sdělení samozřejmě způsobilo velký poprask. Proto bych i já ráda přispěla svou troškou do internetového fandomového mlýna.

Whiplash (Whiplash)

10. února 2015 v 19:10 | Turmë |  Recenze - filmy
Mladý bubeník Andrew Neimann (Miles Teller) je přijat do jazzového orchestru slavného dirigenta Terence Fletchera (J.K. Simmons). Fletcherovy motivační metody jsou mírně řečeno netradiční a občas zahrnují házení židlí. Whiplash je příběhem o ambicích a limitech. Hledá linii, kde ctižádost nevyhnutelně naráží na mantinel lidských schopností. Je to chladnokrevné, je to surové. A je to boží.Velká šestka (Big Hero 6)

8. února 2015 v 19:05 | Turmë |  Recenze - filmy
Doufám, že nejste překvapeni faktem, že můj první film roku 2015 je animák. Hej, je únor a v našich kinech jsou v podstatě jen na Oscary nominované filmy. Takže jestli si mám uprostřed tuhé zimy vybrat mezi vřelým animovaným film a chladnokrevným artovým dramatem … pak jdu na obojí. Ale víc na toto téma v příštím článku. Nyní bych ráda vyjádřila svůj názor na nejnovější celovečerní počin studia Disney. Avšak ještě před tím - krátká poznámka k úvodnímu krátkému filmu: Sice nemám psa, ale jsem si docela jistá, že takhle by se krmit neměl…

Obsahuje mírné spoilery!