Leden 2015

Britské filmy

13. ledna 2015 v 20:25 | Turmë |  Recenze - filmy
Jedna z mých oblíbených blogerek Lyra na svém blogu vyhlásila novoroční soutěž. Zadání zní jednoduše: "Jaké jsou vaše oblíbené britské filmy? (A proč?)"
Britské filmy? Mám ráda britské filmy - tohle by přece neměl být problém!


Jenže pak jsem si uvědomila… Už jsem při různých příležitostech vystřílela většinu svých nejoblíbenějších britských filmů (jistotu v podobě tvorby Richarda Curtise jsem už vyčerpala u romantických a vánočních filmů). Stejně tak dost často dávám najevo svůj vřelý vztah k nejrůznějším britským seriálům, čímž průběžné zvyšuju svou míru britofílie. A jelikož bych se nerada opakovala, rozhodla jsem se vytvořit imaginární koláž nejvíc britského filmového zážitku. Budeme potřebovat režii, scénář, postavy, příběh, prostředí, pár Jammie Dodgerů, šálek Earl Greye a virtuální lepidlo. Hodně virtuálního lepidla.


Výhled na filmový rok 2015

9. ledna 2015 v 20:55 | Turmë |  Na co zajít do kina?
Letos jsem tenhle článek napsala skoro v termínu, kdy je ještě pořád aktuální a přijatelné psát o novoročních prognózách. Jsem zkrátka rok od roku svědomitější a přijatelnější. *sebe-poplácání po zádech*
A jelikož toho bude v letošním roce opravdu mnoho, tak vám bez větších cavyků představuji mé nejočekávanější filmy roku 2015.

Leden
Testament Of Youth
Válečná autobiografická dramata nejsou zrovna mým nejoblíbenějším žánrem. Na druhou stranu - Colin Morgan a Kit Harington…

Premiéra: 16.01.2015


Big Hero 6
Studio Disney produkovalo už mnoho filmů podle marvelovských komiksů. Nyní nastal čas, aby Disney samo natočilo film podle jednoho z marvelovských komiksů. Co se může stát zlého? Inu, uvidíme…
Premiéra: 22.01.2015


Birdman
"Birdman vypráví příběh herce, který se stal slavný především tím, že ztvárnil známého superhrdinu." - Něco mi říká, že Michael Keaton bude takové postavě rozumět.
Premiéra: 22.01.2015


Ex Machina
Vzpoura umělých inteligencí bude asi letos v kurzu.
Premiéra: 23.01.2015


Whiplash
Filmy z uměleckého prostředí, ve kterých je hlavní hrdina systematicky psychicky ničen vlastními ambicemi? Pro ty mám slabost.
Premiéra: 29.01.2015