Filmový rok 2014

31. prosince 2014 v 17:00 | Turmë |  Recenze - filmy
Už je tady zase tohle období roku. Takže pokud máte během posledního dne roku 2014 čas a chuť zamyslet se spolu se mnou nad letošními filmy, čtěte dál. Jako každý rok i letos připomínám, že se jedná o moje názory a subjektivní požitek z filmu. Což se nevždy musí shodovat s objektivní kvalitou filmu. Číselné hodnocení je proto pouze orientační. Předchozí ročníky najdete zde: 2011, 2012, 2013.


10) Fair Play
Svůj list začínám snímkem z česko-slovensko-německé koprodukce. Přesto, že sportovní prostředí by mi nemohlo být vzdálenější, příběh o mladé atletce z období komunismu mě zaujal natolik, abych ho při sestavování tohoto seznamu upřednostnila před ultra-kvalitním dramatem Zmizelá. Pokud i v našich "polních" podmínkách vznikne snímek takto kvalitní, je podle mě potřeba o něm mluvit.
Hodnocení: 70%

9) Vlk z Wall Street (recenze)
Martin Scorsese chytil druhou mízu. A právě s ním cloumá puberta.
Hodnocení: 80%


8) Na hraně zítřka
Až nečekaně chytrý blockbuster. Toto milé překvapení letní sezóny s Tomem Cruisem a Emily Blunt v hlavních rolích v sobě kloubí promyšlené sci-fi, válečné drama a premisu filmu Na Hromnice o den více.
Hodnocení: 80%


7) Hvězdy nám nepřály (recenze)
Velmi věrná filmová adaptace. Váš požitek však tím pádem závisí na vašem vztahu ke knižní předloze.
Hodnocení: 85%


6) Ona
Upřímně mi přijde, že v tomto vizuálně příjemně minimalistickém snímku můžu vidět svou pravděpodobnou budoucnost, pokud se AI bude vyvíjet dostatečně rychle. Což je dost depresivní, když se nad tím zamyslím… Hej, pořád je to dobrý "romantický" film.
Hodnocení: 75%


5) Captain America: Návrat prvního Avengera
Jak udělat nejnudnějšího Avengera tím nejzajímavějším Avengerem během 136 minut? Takhle!
Hodnocení: 80%


4) X-Men: Budoucí minulost (recenze)
Je tu scéna, kdy starý Profesor X z trilogie mluví na mladého Profesora X z FC a mě se chtělo dojetím brečet. A pokud ve vás tohle neprobudí emoce, budete přinejmenším milovat Quicksilvera. Protože všichni milují Quicksilvera.
Hodnocení: 80%


3) LEGO® příběh (recenze)
LEGO, LEGO všude! Unikátní styl animace dodává nevšednímu příběhu další level odlišnosti.
Hodnocení: 90%


2) Strážci Galaxie (recenze)
Po tomto filmu jsem si dost jistá, že Marvel dokáže udělat z čehokoliv, naprosto z čehokoliv, kasovní hit. Tohle je můj letošní Pacific Rim - film tak absurdní, že dosahuje nebeských výšin. Je to bláznivé, je to zábavné, je to boží.
Hodnocení: 85%


1) Jak vycvičit draka 2 (recenze)
Lví král této generace s animací tak překrásnou až se vám bude chtít plakat. Hiccup a Toothless jsou zpět dospělejší stejně jako jejich nový příběh. Konečně tu máme animovaný film, který věří v inteligenci své cílové skupiny a nebojí se zobrazovat "ošklivější" témata. Za to jsem HTTYD 2 nesmírně vděčná.
Hodnocení: 95%


Tak tady to máte - deset filmů, které jsem si za tento rok nejvíce užila. Pokud chcete sdělit své názory a končící filmový rok, ráda si je přečtu v komentářích nebo ve vašich článcích. A jako vždy se brzy můžete těšit i na můj seznam nejočekávanějších filmů v roce 2015.

Prozatím vám jen popřeju šťastný nový rok!

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 19:07 | Reagovat

Na Fair Play se chystám, ale zatím jsem se k tomuto filmu nedostala. Totéž platí o Vlku z Wall Street.

Zato Na hraně zítřka jsem viděla a ačkoliv mě film docela bavil, nebyla jsem z něj ani zdaleka tak nadšená jako většina diváků (především kvůli konci). Ještě jsem viděla film Ona, X-Men: Budoucí minulost (První třída se mi možná líbila víc, ale tento díl také nebyl špatný), Strážce galaxie (čekala jsem víc, humor super, ale příběh to největší klišé, jaké jsem za poslední dobu viděla) a Jak vycvičit draka 2 (bylo to fajn, ale nijak odvázaná jsem z toho nebyla). Takže to vypadá, že jsme se sice dívaly na podobné filmy, ale máme na ně jiný názor. :-) To ale nevadí - rozmanitosti není nikdy dost! Asi taky brzo napíšu podobný článek, bez špetky bilancování by se začátek nového roku neobešel. A na článek s výhledem na budoucí filmy se těším. :-)

I tobě přeji vše nejlepší do nového roku a především hodně výborných filmových zážitků. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama