Avengers: Age of Ultron – reakce na teaser trailer

24. října 2014 v 22:25 | Turmë |  Na co zajít do kina?
Takže Vánoce přišli o dva měsíce dřív, nebo...? Na začátku týdne zvěsti o Civil War, hned na to uniklý teaser. Marvel pochopil, že nemá cenu zatloukat, a tak nahrál video i na svůj oficiální účet, takže si teď můžeme všichni společně užít. Tady je:


Tohle je jeden z nejlepších teaserů za poslední dobu. V podstatě jde jen o nesouvislý sled záběrů, není nám odhaleno příliš (i když dvouminutová délka mě prvně vyděsila) - což je dobře. Popravdě si nejsem jistá, jestli chci vidět "plnohodnotný" trailer, který by mohl spadat do hloupého trendu všeříkajících trailerů (dívám se na tebe, Amazing Spiderman 2). Přesto si můžeme ujasnit některá fakta.
Zaprvé - uvidíme souboj Iron-mana v Hulkbuster armor a Hulka. A nerdům po celém světě se budou drát slzy štěstí do očí.

Zadruhé - asi můžu s klidem prohlásit, že teorie o Iron-manovi zaskakujícím Ant-mana v roli Ultronova stvořitele byla pravdivá. Thor ho dokonce vezme pod krkem!
Zatřetí - Andy Serkis... musím říkat víc?
Ale to, co mě bude zajímat nejvíc, je úloha dvojčat Maximoffových aka Scarlet Witch a Quicksilvera. V komiksech jsou tyto postavy mutanti (dokonce děti Magneta!), jenže práva k X-men vlastní Sony (Quicksilver se dokonce letos objevil v Days of Future Past). Bude zajímavé, jestli do toho Marvel půjde po hlavě a na plnou hubu je nazve mutanty (= produkty evoluce, ne (ne)vydařeného experimentu). Když to tak vezmu, v marvelovském filmovém universu zatím není nikdo, kdo by se narodil se super-schopnostmi (Thora nepočítám, jelikož je to, vždyť víte… bůh). Pokud by do kánonu tohoto vesmíru byla nějakým způsobem začleněna existence takových individuí, měli by další argument pro zavedení registrace v Civil War, protože "Hej! Tihle lidé umí nejen zabíjet pohledem, být super-vojáky, stavět mecha-obleky a měnit se na zelené nekontrolovatelné obry, ale i kouzlit! Možná bychom je měli nějak hlídat…"
Avšak bezkonkurenčně nejlepší částí je samotný Ultron mluvený Jamesem Spaderem. Není tajemstvím, že Marvel nemá nejlepší pověst v oblasti záporáků. Jediným pořádným byl Loki, který si už prošel rolí hrdiny (Thor), záporáka (Avengers) i antihrdiny (Thor 2), takže bychom ho pro tentokrát měli nechat spát (nebo vládnout Asgardu). Ultron tedy musí být hodně silným charakterem, aby dokázal zbudit hrůzu ve všech členech Avengers. Alespoň za sebe můžu říct, že Ultron uchvátil můj zájem, což je vše, co můžete od dobrého teaseru chtít.
Ukázka je ještě lepší, když si uvědomíte, že písnička hrající v podkresu je temná předělávka I've Got No Strings z disneyovky Pinocchio:Ach… jasná metafora a krutá ironie - jestli bude Age of Ultron o tomhle nebudu si stěžovat. Tak jako tak, už se nemůžu dočkat května.

...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama