Říjen 2014

Avengers: Age of Ultron – reakce na teaser trailer

24. října 2014 v 22:25 | Turmë |  Na co zajít do kina?
Takže Vánoce přišli o dva měsíce dřív, nebo...? Na začátku týdne zvěsti o Civil War, hned na to uniklý teaser. Marvel pochopil, že nemá cenu zatloukat, a tak nahrál video i na svůj oficiální účet, takže si teď můžeme všichni společně užít. Tady je:


Tohle je jeden z nejlepších teaserů za poslední dobu. V podstatě jde jen o nesouvislý sled záběrů, není nám odhaleno příliš (i když dvouminutová délka mě prvně vyděsila) - což je dobře. Popravdě si nejsem jistá, jestli chci vidět "plnohodnotný" trailer, který by mohl spadat do hloupého trendu všeříkajících trailerů (dívám se na tebe, Amazing Spiderman 2). Přesto si můžeme ujasnit některá fakta.
Zaprvé - uvidíme souboj Iron-mana v Hulkbuster armor a Hulka. A nerdům po celém světě se budou drát slzy štěstí do očí.

Schyluje se v Marvelu k občanské válce?

19. října 2014 v 18:30 | Turmë |  Film/TV news
Už několik dní koluje internetem zvěst, která tvrdí, že třetí filmové dobrodružství Kapitána Ameriky by mohlo čerpat námět z populární komiksové série Civil War. Situaci ještě víc okořeňuje další nedávná a rovněž nepotvrzená zpráva o možném jednání mezi studii Sony a Disney o možném návratu Spider-mana pod rodnou střechu Marvelu. Dle mého názoru zůstane pouze u zbožného přání, ale to mě (ani zbytek internetu) nezastaví ve spekulacích. Proč je kolem potencionálních zfilmování Civil War takový humbuk? Zkrácená verze: Protože by to bylo boží!


Pro delší verzi čtete dál.

Labyrint: Útěk (The Maze Runner)

19. října 2014 v 14:40 | Turmë |  Recenze - filmy
Současné trendy v literatuře pro mládež by se dali obšírně shrnout na knihy ze života (často umírajících) puberťáků a YA dystopie. The Maze Runner patří do druhé kategorie. Knižní předlohu od Jamese Dashnera jsem četla, přišla mi čtivá a zaplnila díru v mém srdci po dočtení Hunger Games. Filmová adaptace je také důvodem proč jsem se začala dívat na MTV seriál Teen Wolf. Hlavní roli Thomase v The Maze Runnerovi totiž získal pro mě tehdy neznámý Dylan O'Brien. Moje reakce na toto zjištění probíhala asi takto: "Toho jsem viděla kolovat po Tumblru. Je roztomilý, ale umí hrát?!" - a tak jsem se podívala na pár dílů Teen Wolfa. Pochopila jsem, že umí hrát slušně, a chtěla jsem přestat se sledováním. Pak jsem náhodou zjistila, že padoucha ve třetí sérii hraje Gideon Emery (dabér videoher), kterého jsem nikdy neviděla hrát obličejem. Rozhodla jsem se s TW vydržet, a tak jsem spadla do víru fandomu. Pohádky je konec, jde se na recenzi.

Zůstaň se mnou (If I Stay)

12. října 2014 v 17:05 | Turmë |  Recenze - filmy
If I Stay je nový americký doják s Chloë Grace Moretz v hlavní roli, který se veze na módní vlně adaptací knih o umírajících teenagerech. Sedmnáctiletá Mia má skvělý život. Je oblíbená, ultra-talentovaná ve hře na cello a z rodiny liberálních rockerů - co víc si přát? Jedinou komplikací je potencionální rozhodování mezi pubertálním romantickým vztahem a studiem na prestižním Juilliardu. To vše se ale změní ve chvíli, kdy má její rodina vážnou autonehodu. Nyní se Mia musí rozhodnout, zda vůbec přežije.