Červen 2014

Jak vycvičit draka (How To Train Your Dragon)

22. června 2014 v 16:45 | Turmë |  Recenze - filmy
Asi za hodinu vyrážím do kina na druhý díl animovaného HTTYD, a tak si myslím, že bych ještě před tím měla zesumírovat své myšlenky ohledně prvního dílu. HTTYD vzniklo v roce 2010, kdy světu animace neochvějně vládl Pixar a studio Dreamworks bylo nejvíc známo svým parodickým Shrekem. Taky to byla doba, kdy mé čtrnáctileté já vidělo svůj první 3D film, čímž se tento snímek vyšvihuje do nostalgické hladiny. Všechen sentiment ale odkládám stranou - tento film ho k dobré hodnocení ani nepotřebuje.

LEGO® příběh (The Lego Movie)

22. června 2014 v 13:15 | Turmë |  Recenze - filmy
Na vodáckém kurzu, který jsem absolvovala v minulém týdnu, jsem se neutopila. Ale dost možná se brzy začnu topit ve svých restech. Tenhle se mě drží už od února…

X-Men: Budoucí minulost (X-men: Days of Future Past)

15. června 2014 v 21:30 | Turmë |  Recenze - filmy
Po zhlédnutí tohoto filmu jsem musela pozměnit top 3 mých oblíbených X-men filmů a to už něco znamená. Především to znamená, že Bryan Singer se vrátil a je ve skvělé formě. A dokonce dostaneme i Wolverinovo odhalené pozadí - víc gayů by mělo režírovat filmy.Hvězdy nám nepřály (The Fault in Our Stars)

14. června 2014 v 19:05 | Turmë |  Recenze - filmy
Sakra… asi bych fakt měla přestat zanedbávat své blogování. Samozřejmě, že pro vás mám spoustu výmluv; jako například fakt, že jsem se poctivě připravovala na zkoušku FCE z anglického jazyka, kterou jsem oficiálně dokončila až dnes. Jenže to by byla prachsprostá lež, pokud tedy nepočítáte zhlédnutí anglicky hovořícího filmu jako poctivou přípravu.
Tento anglicky hovořící film je adaptací anglicky psané (a nyní už i česky vydané) knihy stejného jména, jež napsal John Green, kterého můžete znát z YouTube. Jelikož já Johna Greena znala z YouTube, přečetla jsem si jeho knihu vloni v létě. A v rámci poctivé přípravy (na zhlédnutí filmu) jsem si ji přečetla znova před 2 dny. Takže vám s čistým srdcem můžu říct, že tohle je jedna z nejlepších adaptací, které jsem kdy viděla.