Březen 2014

Teen Wolf (season 1)

31. března 2014 v 22:25 | Turmë |  Recenze - seriály
Tohle bude poněkud ošemetná recenze. Jelikož je to týden od finále třetí série, budeme dnes mluvit o jednom z mých největších guilty pleasure seriálového světa. Pěkně sezónu po sezóně. Bohužel, kdykoliv začnu mluvit o tomto seriálu, zjistím, že je to mnohem víc pleasure než guilty. To se projevuje mojí vehementní snahou přesvědčit všechny kolem, že Teen Wolf je ve skutečnosti opravdu kvalitní seriál. Nebo to možná má něco dočinění s faktem, že Teen Wolf je ve skutečnosti opravdu kvalitní seriál.
Teen Wolf je velmi volným remakem filmu z 80. let s Michaelem J. Foxem v hlavní roli a je vysílán od roku 2011 na MTV. No to víte, že chápu, odkud se předsudky o nevlanné kvalitě neberou. Sama jsem byla předpojatá a dlouhou dobu jsem o seriál nejevila sebemenší zájem. A pak jsem četla The Maze Runner. Krátká verze příběhu: Četla jsem knihu. Kniha se mi líbila. Kniha bude zfilmována. Hlavní roli bude hrát poměrně neznámý herec Dylan O'Brien - umí Dylan O'Brien hrát? Dylan O'Brien hraje v Teen Wolfovi. Podívala jsem se na pár epizod. A pak na všechny epizody, co byly v té době natočené.

Obsahuje spoilery!

O psaní slohů

23. března 2014 v 21:50 | Turmë |  Why so serious?
Jako možná víte, pro tento školní rok jsem si musela vybrat dva povinně volitelné semináře. Po sepsání stovky seznamů plusů a mínusů jsem skočila u semináře společenských věd a literárního semináře. Literární seminář, nebo zkráceně LIS, se zaměřuje na rozbory textů, vyplňování pracovních listů k povinné četbě a občas také na psaní slohů. Znáte mě, a tak víte, že psaní slohovek mi většinou nečiní žádný problém. Pokud mě ale znáte dobře, víte, že občas mi psaní slohovek činí obrovský problém. Důvody mohou být dva. Buď mám psát úvahu, což je útvar, který ze srdce nesnáším, nebo mám akutní záchvat prokrastinace, což je dnešní případ.