Ten, kdo stojí v koutě (Stephen Chbosky)

27. ledna 2014 v 18:00 | Turmë |  Recenze - knihy
Název: Ten, kdo stojí v koutě
Originál: The Perks of Being a Wallflower
Autor: Stephen Chbosky
Žánr: coming of age story

jaro 2013
Drahý čtenáři,
Z různých zdrojů se dozvídám o filmu The Perks of Being a Wallflower. Různé zdroje pějí chválu. Ve filmu hraje Emma Watson, kterou mám ráda. Ve filmu hraje taky Logan Lerman, kterého mám velmi ráda, neboť je v podstatě jediným důvodem, proč jsem viděla filmy o Percym Jacksonovi (které nejsou vůbec jako knihy!). Neexistuje jediný důvod, proč bych se na film nemohla podívat. Vlastně jeden by se našel. Film je natočený podle knihy. Různé zdroje pějí chválu. Tak jsem se rozhodla přečíst si první knihu.
S láskou,
Turmë


8. 9. 2013
Drahý čtenáři,
Knihu jsem si opatřila. V jejím přečtení mi nic nebrání.
S láskou,
Turmë

25. 1. 2014
Drahý čtenáři,
Dělala jsem si pořádek v e-knížkách a narazila jsem na The Perks of Being a Wallflower od Stephena Chboskyho. Vzpomněla jsem si, že to byla kniha, co jsem chtěla číst, kvůli filmu, co jsem chtěla vidět asi před půl rokem. Nemohla jsem si vzpomenout, proč jsem ji nakonec nečetla. Vážně to nechápu, ani není tak dlouhá, jen asi 215 stránek. I forma psaní je zajímavá, celá kniha je psaná jako dopisy hlavního hrdiny Charlieho "příteli" (= čtenáři). Mám sice rozečtené něco jiného, ale možná bych tomu mohla dát šanci. Přečtu si jen pár stránek a hned se zase vrátím ke své práci.
S láskou,
Turmë

26. 1. 2014
Drahý čtenáři,
nemám tušení, jak se to stalo. Upřímně nechápu, proč se mi takové věci někdy stávají. Sedí teď ve svém pokoji, knížka dočtená. Neví, jak jsem ji mohla přečíst téměř na jeden zátah. Jak se to stalo? Jednoduše jsem začala a nemohla jsem přestat. Taktéž jsem rozhodnutá, že o ní musím napsat recenzi na blog. Nejlépe stejnou formou jako je napsána sama kniha. Jak hluboké a umělecké, nemyslíš?
S láskou,
Turmë

27. 1. 2014
Drahý čtenáři,
píšu recenzi, i když si ještě stále nejsem úplně jistá, co v ní psát. Jedno vím určitě. Tu knížku miluju. Ovšem absolutně nechápu proč. Je to typ knížky, kterou si zamilují patnáctileté přemýšlivé a lehce emocionálně labilní dětičky, které zrovna nesnášení celý svět na všechny na něm a které si budou tužkou podtrhávat pasáže, které "totálně vystihují, jak se zrovna cítí". A ty dobře víš, že já takové dítě nejsem. Ty víš, že bych si z takových lidí dokázala dělat srandu se svým cynickým nadhledem. Ty víš, že nesnáším literární postavy, které jsou naivní pasivní uplakánci, kterým svět ubližuje a oni s tím zkrátka nemůžou nic dělat. Přesto tu sedím, miluju tuhle knížku, miluju toho naivního, pasivního, uplakaného, emocionálně labilního Charlieho. A nejsem si úplně jistá proč. Zdá se, že už chápu, proč lidé říkají, že je láska zvláštní. Je to zkrátka divná věc, ale myslím, že je to tak nějak správně.
S láskou,
Turmë

Hodnocení: 90%

...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama