Doctor Who: The Day of the Doctor

23. listopadu 2013 v 23:40 | Turmë |  Recenze - seriály
Speciál k 50. výročí byl právě odvysílán na BBC One…


Ehm… zatraceně… kde mám vůbec začít? Možná bych měla napsat, že tento článek obsahuje spoilery. Hodně spoilerů. Jděte pryč, pokud jste tento díl ještě neviděli. Nebo raději utíkejte o život.


Všichni připraveni? Dobře.

Oni změnili celou mytologii Doctora Who! Ne, Moffat změnil celou mytologii Doctora Who! Budu vinit konkrétně jeho. No, dobrá, možná bych měla napsat "vinit". Protože upřímně… Tahle epizoda byla docela epická. Docela hodně. Stoprocentně. Většinu času. Ten zbytek jsem nevěděla, co se děje, ale i tak to bylo epické.

Měla jsem určitou představu o speciálu. Nejdůležitější body:
· Billie Piper nebude hrát Rose, ale Bad Wolfa (soudě podle všech trailerů, kde je oblečená a mluví velice bad-wolfy).
· Bude tu spousta interakce mezi Desítkou a Jedenáctkou a bude to boží.
· Doufám, že se neobjeví další Doctoři, ale vím, že se asi objeví. Doufám, že se neobjeví Dvanáctka, protože toho by si měli nechat na Vánoce.
· Něco velkého s Časovou válkou (velice přesná úvaha, jak vidíte).
Řekněme, že zřejmě mám jisté věštecké schopnosti, protože jsem se nemýlila v ničem. Bohužel.

Ono to zní, jako bych byla šíleně naštvaná, ale to není pravda. Vůbec ne! Asi je to jen tím, že musím všechno ještě zpracovat. Nyní a bezprostředně se mi vybavují dvě věci, se kterými si nevím moc rady. Možná, jedna a půl věci. Zaprvé - Dvanáctka se objevil. Naštěstí jen na jeden close-up záběr, bylo to velice decentní, velice na úrovni. S tím dokážu žít. Spolu s ním se přinejmenším v digitální formě objevili všichni předchozí Doctoři. Přesto, že jsem měla svoje obavy, v konečném důsledku jsem byla z této scény nostalgicky nadšena. Příjemným překvapením bylo i cameo Toma Bakera v závěru dílu (i když nedávalo moc smysl…). Zadruhé - Doctor nevyhladil Pány času. To znamená, že celá mytologie byla přepsána. Hlavní niterní konflikt Devítky, Desítky i Jedenáctky tkvěl v tom, že vyvraždil svoji vlastní rasu a teď s tím musí žít. Tudíž jsem opravdu zvědavá, jak s tímhle chtějí pracovat. Máme se spokojit s tím, že na to prostě zapomněli? Na to si ale budu muset počkat.
Dobrá, už se nebudu emociálně vylévat. Jelikož upřímně, nemám proč. Zbytek epizody je skvělý. Kate - výborná. Reference na Jacka - super. Hodně in-side vtípků - úžasné. Tři Doctoři na jedné scéně? Co víc dodat? Chinny, Sandshoes a Grandpa by měl být nový spin-off! Když všichni tři jdou do akce, mají tenhle hero shot, hudba hraje a mě běhá mráz po zádech, protože tohle je přesně proč miluju Doctora Who.


Tohle je přesně ono.


Hodnocení: 80%
- Většinu věcí si ještě musím nechat projít hlavou, ale pro tento moment v čase… jsem docela spokojená. Dobrá party, Doctore!


(A ještě jeden nebo dva dárečky, který bude spíš vánoční než narozeninový.)...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 1. prosince 2013 v 10:06 | Reagovat

Já jsem brečela a to hodně. Byla to dokonalost a úplně to předčilo moje očekávání! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama