Doctor Who: Nejlepší záporáci

23. listopadu 2013 v 16:10 | Turmë |  Recenze - seriály
DW za svoji existenci představil obrovské množství mimozemský ras a příšer. Některé byly přátelské, jiné ne tak moc. Já sice můžu po právu posoudit pouze nepřátele z nové verze (jelikož stále hledám volný čas na sledování starých sérií… proč jich musí být tolik?!), avšak i zde se najdou ikony.
Weeping Angels
Přiznejme si, že tyto potvory byly designované k tomu, aby nás vyděsily k smrti. Realita nebyla daleko od záměru. Neznám nikoho, kdo by se jich alespoň trochu ve skrytu duše nebál. A jelikož je Blink jeden z mých nejoblíbenějších dílů (o tom ale až příště), nemohli tady Andělé chybět.


To "něco" z epizody Midnight
Tohle je možná překvapivá volba. Midnight je podle mě skvělá epizoda. Je klaustrofobická, creepy, nečekaně hluboká a David Tennant zde opravdu předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů v roli Doctora. Plus je tam Colin Morgan (Merlin z Merlina).
To, co ale podle mě vyšvihlo tento díl do výšin, byl fakt, že se nikdy nedozvíme (tedy doufejme), co to vlastně bylo.


Dalekové
Může být Cyberman nebo Master, ale nikdy nebudete tak ikonický záporák, jako je Dalek. Jasně, je to jen alegorie nacistů a ano, vypadají jako něco, co by mohlo potencionálně uvařit zajímavé kafé. Ale jsou to Dalekové! Moriaty k Doctorovu Holmesovi. Jak bych je mohla vynechat?!


...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama