Doctor Who: Nejlepší epizody

23. listopadu 2013 v 19:10 | Turmë |  Recenze - seriály
Je na čase shrnout některé mé oblíbené momenty seriálu. A že jich není málo…
V podstatě každá epizoda ze sérií 1-4 od Stevena Moffata
Jedno musím Moffatovi nechat - je to bezesporu skvělý scénárista. Jeho náměty sice občas nedávají moc smysl a někdy máte chuť ho uškrtit kvůli jeho nechvalně proslulým mindfucků.

Ale je to skvělý scénárista. Důkazem buď to, že všechny moje oblíbené epizody z Davisovi éry, napsal právě on.
The Empty Child/The Doctor Dances (s01e09-10)
The Girl in the Fireplace (s02e04)
Blink (s03e10)
Silence in the Library/Forest of the Dead (s04e09-10)
Mezi nimi bych chtěla vyzdvihnout hlavně "Blink", který je jedním z mých nejoblíbenějších dílů vůbec.
Paradoxně, když se přesuneme do Moffatovy éry (od 5. série), dávám přednost hostujícím scénáristům. Hostujícím hvězdným scénáristům, abych byla přesná. Tím prvním je scénárista a režisér Richard Curtis (Mr. Bean, Láska nebeská, Piráti na vlnách), který pro pátou sérii napsal 10. díl s názvem "Vincent and the Doctor", ve kterém se objevil Vincent van Gogh. Tohle je podle mého názoru jeden z nejkrásnějších dílů čehokoliv. Plus letos jsem byla v Arles, kde se děj odehrává, což ještě umocnilo dojem.

 

Tím druhým je Neil Gaiman, jeden z mých nejoblíbenějších fantasy spisovatelů současnosti. Takže si dovedete představit mé nadšení, když jsem zjistila, že bude psát epizodu pro 6. řadu. Přesněji je to 4. epizoda jménem "The Doctor's Wife". Ano, to je ten díl, kdy TARDIS ožije! (významně hýbu obočím kvůli všem těm OTP pocitům)

Čestnou zmínku tvoří epizoda The Vampires of Venice (s05e06). Tento příběh se točil v chorvatském městečku Trogir, které jsem shodou okolností navštívila ten samý rok jako filmaři. Pár měsíců před nimi, abych byla přesná. Dovedete si představit to dumání typu "Hele, není to…?" následované nadšením typu "Ano, je to!", které ve mně tento díl vyvolal.

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama