Doctor Who: Nejlepší Doctoři

23. listopadu 2013 v 20:10 | Turmë |  Recenze - seriály
No, jak může asi tohle top 3 dopadnout…? Já vím, musím si doplnit originál. Ale hej, není to jako bych neměla s čím pracovat. Právě naopak. Všechny dosavadní Doctory jsem měla ráda a jsem plně připravena mít ráda i toho následujícího.I když "fúúújky, on je tak STAREJ! Chtít mOcInkY spátky Mattíčka!!!" - …jsem sice fanynka Matta, jsem smutná, že odchází a ano, pravděpodobně budu brečet, až bude regenerovat… Ale nejsem pubertální fanynka. A taky umím psát.
Vlastně jedno z největších kouzel seriálu pro mě spočívá ve faktu, že vůbec něco jako regenerace existuje!


Přemýšlejte, jak je to geniální! Můžete mít celkem 13 různých Doctorů, 13 různých charakterů a nespočet možných společníků a jejich charakterů. Tohle je skvělá taktika, jak udržovat show svěží a živoucí. Není to stoprocentně účinná taktika, seriál byl zrušen na několik let. Ovšem i tak je to něco, co jiné seriály, filmy nebo knihy nemají. A nepředpokládám, že v brzké době by měl být Doctor zrušen. Je teď populárnější než kdy dřív.
Tak se tedy podívejme na naše rebootové oslavence.

Ninth Doctor (Christopher Eccleston)
Ach, Ninth… Devítka si podle mě zaslouží víc lásky. Jasně, byl Doctorem jen jednu sérii a Desítka s Jedenáctkou jsou charakterově zajímavější. Mnoha lidem však uniká, že díky Ecclestonovi nějakého rebootovaného Doctora Who vůbec máme. Dokázal k obrazovkám přitáhnout dostatečné množství diváku a sledovanost pak donutila BBC dát tomuto riskantnímu podniku (kdo mohl vědět, zda bude o starý námět Doctora Who zájem?) šanci. Takže díky Chrisi, že jsi mi dal další popkulturní závislost. Vždyť to znáte:Tenth Doctor (David Tennant)
Ach, Tenth… Desítka je fanouškovský oblíbenec a to samé platí pro mě. David má v sobě jistou velmi charismatickou esenci, která mi pomohla překonat smutek z regenerace Devítky. Ve srovnání působí možná až příliš lidsky, dovolím si říct až emo. Přesto je v jeho éře mnoho úžasných příběhů a skvělých hereckých výkonů. I když jsou často ubrečené… (Doomsday, The End of Time…)


Eleventh Doctor (Matt Smith)
Ach, Eleventh… Měla jsem svoje předsudky (Matt měl pouze 25 let, prokristapána!), které se naštěstí rozplynuly během několika epizod. Sice říkám, že Tenth je můj oblíbenec, ovšem jedna věc je jistá - rozhodně bych nejraději cestovala s Eleventhem (dovoluju si předpokládat, že bychom si skvěle rozuměli…). Dovedete si představit, jaká by to byla sranda?! Kromě toho Matt zvládá i dramatické pasáže a… zatraceně, já budu tak brečet, až bude regenerovat…


Ale to je život, lidé přichází a odchází a občas máte narozeniny. Takže nasaďte své 3D brýle a motýlky, šroubováky do ruky a připravte se k běhu.


Všechno nejlepší, Doctore.

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama