Listopad 2013

Doctor Who: The Day of the Doctor

23. listopadu 2013 v 23:40 | Turmë |  Recenze - seriály
Speciál k 50. výročí byl právě odvysílán na BBC One…


Ehm… zatraceně… kde mám vůbec začít? Možná bych měla napsat, že tento článek obsahuje spoilery. Hodně spoilerů. Jděte pryč, pokud jste tento díl ještě neviděli. Nebo raději utíkejte o život.


Doctor Who: Nejlepší Doctoři

23. listopadu 2013 v 20:10 | Turmë |  Recenze - seriály
No, jak může asi tohle top 3 dopadnout…? Já vím, musím si doplnit originál. Ale hej, není to jako bych neměla s čím pracovat. Právě naopak. Všechny dosavadní Doctory jsem měla ráda a jsem plně připravena mít ráda i toho následujícího.Doctor Who: Nejlepší epizody

23. listopadu 2013 v 19:10 | Turmë |  Recenze - seriály
Je na čase shrnout některé mé oblíbené momenty seriálu. A že jich není málo…
V podstatě každá epizoda ze sérií 1-4 od Stevena Moffata
Jedno musím Moffatovi nechat - je to bezesporu skvělý scénárista. Jeho náměty sice občas nedávají moc smysl a někdy máte chuť ho uškrtit kvůli jeho nechvalně proslulým mindfucků.

Doctor Who: Nejlepší společníci

23. listopadu 2013 v 17:30 | Turmë |  Recenze - seriály
Nepřátele máme za sebou, teď je načase podívat se na zoubek společníkům. Co by byl Doctor bez svých společníků - tisíciletý mimozemšťan cestující časem a prostorem… to zní pořád docela zajímavě, avšak společníci dodávají jen příjemný dotek lidskosti. Kdo jsou tedy moji nejoblíbenější dočasní cestující v TARDIS?


Doctor Who: Nejlepší záporáci

23. listopadu 2013 v 16:10 | Turmë |  Recenze - seriály
DW za svoji existenci představil obrovské množství mimozemský ras a příšer. Některé byly přátelské, jiné ne tak moc. Já sice můžu po právu posoudit pouze nepřátele z nové verze (jelikož stále hledám volný čas na sledování starých sérií… proč jich musí být tolik?!), avšak i zde se najdou ikony.Doctor Who: Nejlepší bonusy

23. listopadu 2013 v 14:55 | Turmë |  Recenze - seriály
Obvykle se bonusy končí, ale já jimi chci začít. Zkuste mě zastavit!
Jedna z věcí, které mě Doctorovi vždy nejvíc uchvacovali, byla fanbase. DW má jedny z nejoddanějších a nejkreativnějších fanoušků. A přirozeně v tomto období se objevilo plno materiálu k obdivování. Tady jsou nějaké typy, které by vám neměli utéct:

Doctor Who: 50th anniversary

23. listopadu 2013 v 13:45 | Turmë |  Recenze - seriály
Víte, co je dnes za den? Dnes je 23. listopadu. Víte, co to znamená? (No, už podle titulku můžete odvodit, že) Doctor Who má výročí. Poslední i následující dny prakticky neexistuje možnost, abyste v internetových fandomových vodách nenarazili na tuto informaci. Můj malý rybníček nebude výjimkou. Protože to není ledajaké výročí. Je to 50. výročí. Je to 50 let… To je pět dekád… To je půlka století… Myslím, že to stojí za zmínku.#SaveTheDay

10. listopadu 2013 v 16:40 | Turmë |  Film/TV news
Doctor Who: 50th Anniversary Special
Už jen 13 dní, drazí Whoviané. O výročním díle jsme neměli od Comic-Conu prakticky žádné nové informace. BBC sice průběžně pouštěla do éteru z kontextu vytržené fotky, ale to hlavní, plnohodnotný trailer, který byl ukázán právě na Comic-Conu, nám chyběl. Už v červnu se objevil tento velice povedený fanouškovský trailer.


Je to ale fake (hej, i tak je boží) a na oficiální ukázku jsme museli dál čekat. To se však změnilo o tomto víkendu. V sobotu byl vypuštěn TV klip a dnes ráno i celý minutový trailer.
Co na to mám říct… Desítka a Jedenáctka společně v jednom díle. Plus s Johnem Hurtem, což je zatracený drak! Je to skvělé, je to blízko a já se nemůžu dočkat. Už jen 13 dní…

...

Carrie (Carrie)

8. listopadu 2013 v 21:35 | Turmë |  Recenze - filmy
Abych si odpočinula od všeho toho psaní o hororech, jdu psát recenzi na horor…
Carrie je novou adaptací prvotiny Stephena Kinga, ale mnohem víc než novou adaptací působí dojmem remaku starší adaptace od režiséra Briana De Palma. Tento starší snímek byl na svou dobu (1976) poměrně novátorský. Unikátně pracoval s obrazem (záběr často rozdělený na dvě poloviny) i zvukem (klimax se odehrává prakticky bez zvuku) a měl nespornou výsadu všech filmů této éry, kterou předhazuju tak často až je mě to trapné, ovšem je to potřeba připomínat - praktické efekty. Sissy Spacek kromě toho transformovala titulní postavu do podoby velmi rozdílné od knihy (z plnoštíhlé poďobané dívky do bledého vyžlete). Přesto to fungovalo skvěle, protože Sisi dokázala diváka přesvědčit, že je psychicky týraný vyvrhel společnosti.

(O_O): Moderní horory (aneb dnešní formy žánru)

3. listopadu 2013 v 20:00 | Turmë |  Recenze - filmy
Za poslední dva týdny jsme si prošli stručnou historii hororového žánru a představili si jeho nejvýznamnější subžánry. Jak to ale vypadá s hororem v dnešní době? Pro svůj poslední článek tohoto projektu jsem si zvolila náhled na současnost hororu.
Filmovým hororem je to podle mě bohužel na hraně. Dnes většinou těžíme z již zavedených úspěšných značek jako je Friday the 13th, A Nightmare on Elm Street, Texas Chainsaw Massacre nebo Evil Dead, který stále přidáváme a přidáváme nepotřebné sequely, remake a rebooty. Princip, kterým filmaři přetvářejí staré horory pro novou generaci, je takový, že víc násilné = víc strašidelné. Že jo? Pak jsou tu taky found footage filmy typu Paranormal Activity, které dospěly do bodu, kdy mají rating PG-13 (horor přístupný lidem od 13 let?). Jen málo kdy se stane, že kina zasáhne něco originálního. Ale i takové zázraky se dějí; filmy jako Insidious (2010; druhý díl 2013), Sinister (2012) a The Conjuring (2013) jsou důkazem. Pro tentokrát bych se ovšem ráda oprostila filmové tvorby.