Co je (O_O)?

13. října 2013 v 17:05 | Turmë |  Recenze - filmy
Je říjen a to očividně v komunitě internetových filmových kritiků znamená, že je čas recenzovat horory. Normálně bych se držela zpátky (proč bych si taky dobrovolně přidávala práci, že jo?), ale poté, co jsem zjistila, že většina mých vrstevníků nemá o žánru hororu ani obecné poznatky, začala jsem dostávat do konečků prstů tiky. Vrcholem bylo, když jsem zjistila, že moje o pár let mladší kamarádka považuje Edwarda ze Stmívání za zavedenou představu o upírech. Potom, co se můj mozek vzpamatoval z této lehké příhody, chopila jsem se klávesnice a tady jsem! A se mnou i nový projekt "(O_O)", navazující na moje (*-*)-recenze romantických filmů.
Tentokrát ale budeme postupovat trochu jinak. Zatímco v mých předešlých projektech se jednalo o čistokrevné recenze, nyní bych ráda přidala i informační a vzdělávací hledisko. Hororový žánr a celá jeho historie je velmi pestrý a zajímavý subjekt, obzvlášť ve filmovém médiu - tohle vám chci dokázat. Proto jsem zesumírovala 13 podžánrů, o kterých bych vám v následujících dnech (když všechno půjde podle plánu, stihnu to do Halloweenu… do Dušiček v nejhorším případě) něco málo povím:Po shrnutí obecných informací o podžánru, uvedení klišé a vypsání klasik, bude nejspíš následovat rychlá recenze na trochu alternativní kousek. Jelikož jsem srab jako každý druhý a bojím se i u Věřte-Nevěřte, budu v této sekci uvádět nějaké stravitelnější snímky, takže se nemusíte bát…
Tak mi držte palce.

...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 15. října 2013 v 20:37 | Reagovat

Woo hoo, tak na tento projekt se vážně těším! Tipů na dobré horory není nikdy dost a ještě více mě těší přijímat doporučení od kolegy sraba (neboj, nejsi v tom sama :D). Hned jdu na další část!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama