Srpen 2013

Kick-ass 2

30. srpna 2013 v 20:30 | Turmë |  Recenze - filmy
Pojďme si ujasnit fakta. Prvního Kick-asse miluju, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, tudíž jsem sequel už od začátku brala s velkou rezervou. Počítala jsem s tím, že se mi nebude líbit, dokonce jsem byla připravena i na to, že budu znechucena tím, jak dvojka svou nízkou kvalitou haní dobrou pověst jedničky. Plus jsem ten den měla spánkový deficit, takže bylo dost možné, že v kině usnu. Nebyla jsem ani znechucena, ani jsem neusnula. To je samo o sobě měřítkem kvality filmu. Stačilo to ale na to, aby se mi film líbil?

Obsahuje spoilery!


Kick-ass

29. srpna 2013 v 12:45 | Turmë |  Recenze - filmy
Než dopíšu recenzi na Kick-ass 2, rozhodla jsem se uveřejnit svoji recenzi na první díl. Tohle je vlastně jedna z mých prvních recenzí, kterou jsem napsala pro stránku kfilmu.net někdy před 3 lety. Už tehdy jsem i sem napsala článeček o Kick-assovi, ale žádnou pořádnou recenzi. Takže se můžete přinejmenším podívat, jak jsem tehdy psávala, a doufám, že získáte obrázek o tom, jak moc mám film Kick-ass ráda.
Obsahuje spoilery!

Věci budoucí

25. srpna 2013 v 22:00 | Turmë |  Z té technické stránky
No, hádám, že bych asi měla něco napsat, že jo? Přinejmenším: "Žiju. Ve zdraví a téměř nepoškozeném stavu jsem se vrátila." nebo tak něco. Ale měla bych napsat míň než minimum, jelikož jsem to tady poslední dobou lehce odbývala. Důvod je pro mě už typický - moc plánů, málo času. Nedostatek času jste asi postřehli, ale já bych vás tímto ráda zasvětila do některých mých potencionálně budoucích plánů. A že jich mám.

Hádej kam?

13. srpna 2013 v 10:30 | Turmë |  Why so serious?
Aby toho cestování nebylo dost… Před dvěma dny jsem se vrátila z Chorvatska. Zasolená, opálená, rozlámaná kvůli jedenácti hodinám strávených v autě atd. Stihla jsem se jednou pořádně vyspat a trochu narovnat obratle a přesně za hodinu mířím do Brna. A za 3 hodiny mířím z Brna do Londýna.

Hádej kdo?

4. srpna 2013 v 22:20 | Turmë |  Film/TV news
Aneb "Hádej kdo bude nový Doctor?". Hej, to, že jsem na dovolené, neznamená, že vypnu mozek a nebudu se zajímat. Mám své priority, lidi! Takže jsem během dnešní večerní procházky byla jako na trní, jelikož dnes v 19 hodin greenwichského času bylo oznámeno jméno herce, který nahradí Matta Smitha v roli Doctora.

Hádej kde?

4. srpna 2013 v 22:05 | Turmë |  Why so serious?
Hádejte, kde právě teď jsem?


Teda, samozřejmě nemylím "právě teď" jako právě teď, ale jako momentálně. Jako momentálně tento týden. Jsem na dovolené. V Chrvatsku. A je tu tak horko, že jsem se na psaní článku zmohla až po desáté hodině. Jediné, co chci v podstatě napsat je to, že tento týden čekejte utlumenou (nebo zastavenou) frekvenci článků.

...

Wolverine (The Wolverine)

2. srpna 2013 v 12:10 | Turmë |  Recenze - filmy
Takže jsem oficiálně našla nejlepší možný způsob, jak ukončit své dětství, a včera jsem se vypadala na nového Wolverina. Stálo to za to. Jo! Rozhodně! Ale možná ne, kvůli důvodům, které byste předpokládali.

RITCH: Lví král (The Lion King)

1. srpna 2013 v 16:20 | Turmë |  Recenze - filmy
A máme tady poslední RITCH-recenzi. Dneska vám v pravidelné části jménem "osobní vsuvka", řeknu něco o tom, jak jsem vybírala dříve hodnocené filmy. Tedy přesněji, které a proč jsem nevybrala. Už v úvodním článku jsem psala, že bych si své dětství nemohla představit bez starých Star Wars, Indiana Jonese, Back to the Future nebo Toy Story. Nakonec jsem nezařadila ani jednoho ze jmenovaných a důvodem je společný prvek těchto filmů - všechno to jsou trilogie (ano, Indiana Jones je jen trilogie…). A ty by si možná, případně, v budoucnu, nic neslibuju… zasloužili vlastní speciál.
Potom jsem tady odolala pokušení zařadit jakýkoliv "princeznovský" film od Disney. Ne, že bych byla hard core fanoušek, ale třeba Aladdina nebo Malou mořskou vílu jsem měla ráda. Ale opět - disneyovkám bych se mohla věnovat odděleně a víc dopodrobna. A tak jsem na závěr tohoto speciálu vybrala od jmenovaného studia "nejmenší zlo" - Lvího krále, moji nejoblíbenější verzi Hamleta.