Doctor Who: 07x14 – The Name of the Doctor

18. května 2013 v 21:35 | Turmë |  Recenze - seriály
Měla bych psát recenzi třetího Iron Mana, kterého jsem viděla před týdnem a který se mi velmi líbil. Už několik týdnů mám v plánu napsat pár knižních recenzí zajímavých titulů. Co dělám? Píšu reakci na finální epizodu sedmé série Doctora Who, která skončila ani ne před hodinou. Proč? Protože prostě nějak musím vyventilovat všechny své emoce. Všem přítomným se omlouvám. Pokusím se spoilery udržet na minimu, ale v tomhle stavu za sebe neručím.


Zaprvé: Moffate! Moffateee! Přísahám, že jednou tě najdu a zabiju. A bude to hodnoceno jako vražda druhého stupně, protože to bude v afektu (i když teď, když jsem vám o tom napsala, už by se to bralo jako plánovaná vražda… prostě zapomeňte, že jsem něco řekla - jen pro jistotu). Proč nám tohle děláš? A proč jsi v tom tak dobrý, ty jeden trolle?!
Od doby, co se Steven Moffat stal showrunnerem měli jsme tu tři finální epizody. Pátá sezóna končila docela uceleně, a i když někteří lidé neshledali hru se slovy stavební tradice nějak okouzlující, mě osobně se toto řešení moc líbilo. Šestou řadu jsem končila s tím, že během posledních deseti sekund ze mě modrá useknutá hlava udělala idiota. Je to trapné přiznat, ale mě fakt nikdy nenapadlo, že TOHLE by mohlo být TA otázka. Do té doby mi snad ani nedošlo, že je to otázka obecně.
Každopádně posledních deset sekund této epizody… *hluboký nádech, ještě hlubší výdech* Nevím, co se děje, nevím, proč se to děje, a nevím ani to, jestli to chci vědět. Myslím, že je na místě použít zde termín "moffucked". Pokud termín neznáte, googlete.
Ale abych jen nerýpala do vlastního mlžení - pozitivem je, že se tak trochu vyjasní celá Clara=nemožná holka-situace. Celou druhou polovinu sezóny jsem měla ke Claře poněkud odměřenější vztah. Musím sice uznat, že její představitelka je velmi talentovaná a s Mattem Smithem jim to "fyzicky" šlape (způsob jakým se kolem sebe pohybují, výrazy ve tvářích během dialogů atd.), samotná postava "pravé" Clary Oswin Oswald se mi nezdála dostatečně zajímavá a prokreslená. Kdybych to měla srovnat s předchozími společníky - po šesti epizodách jsem měla Amy docela ráda a Rory, do kterého jsem se měla v brzké budoucnosti zamilovat, už byl také na palubě TARDIS. Ke Claře si hledám cesty pomaleji, ale tohle byla první epizoda, kdy jsem si řekla: "Aha… Clara je vlastně docela boží." - jestli tohle není kompliment, tak nevím co.

Číselně hodnotit se zatím neodvažuju, musí se to ještě trochu usadit. Otázkou ale zůstává: Jak přežiju do 23.listovadu?

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 22. května 2013 v 20:25 | Reagovat

Complete mindfuck. Dívala jsem se na to s otevřenou pusou.Osobně mi ta druhá půlka sedmé řady přišla o dost slabší, než první půlka a ten poslední díl mi to vynahradil snad jenom proto, že tam byla River. Absolutně jsem netušila, že tam bude, a i mě samotnou překvapilo, že jsem jí vítala s hlasitý pokřikem (a následně mi vlastně došlo, jak tu ženskou hrozně žeru a to jsem jí neměla vůůbec ráda :D). Mno ale na ten speciál jsem hodně zvědavá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama