Únor 2013

Oscars 2013

27. února 2013 v 15:25 | Turmë |  Film/TV news
Takže… Oscaři jsou udělení už dva dny a já pořád ještě hledám vnitřní sílu k překonání lenosti a napsání článku… Ať žijí jarní prázdniny! Naštěstí mám potřebu vyjádřit se jen k některým kategoriím. Letošní roční byl sice jubilejním (85.), ale jinak se nevyznačoval žádnou senzací a i konečná rozhodnutí dopadla podle očekávání. Více-méně… Tady je seznam i s mým komentářem:


Nespoutaný Django (Django Unchained)

10. února 2013 v 15:15 | Turmë |  Recenze - filmy
Dnes se mrkneme na zoubek novému, na několik Oscarů nominovaného filmu režiséra Quentina Tarantina. Děj se odehrává na otrokářském jihu USA jen pár let před vykuknutím Občasné války severu proti jihu a soustředí se kolem bývalého otroka Djanga (Jamie Foxx), nájemného vraha Schultze (Christoph Waltz) a jejich bromance (jo, a nějaké záchraně Djangovi manželky, ale koho to zajímá…).

Obsahuje spoilery!


Bídníci (Les Misérables)

2. února 2013 v 16:45 | Turmë |  Recenze - filmy
No kdo by to čekal? - Už je únor… Vím, že jsem toho za leden moc nenapsala. Měla jsem trochu víc starostí s koncem pololetí a kolonou a dalšími kravinami, které někdo označuje jako "osobní život". Ale nebojte se, nedostatky hned napravíme! Mám totiž psát 2 recenze na lednové filmy, takže rovnou začneme s oficiálně prvním mnou viděným filmem roku 2013.

Obsahuje spoilery!

Tento film už od chvíle, co byl oznámen, vzbuzoval mou zvědavost. Jednak proto, že "Bídníci" jsou jediný muzikál, který jsem na živo viděla. Z části proto, že režisérem je oscarový Tom Hooper (Králova řeč), z velké části také kvůli dost zajímavému obsazení. A pak je tu podstatný "muzikálovou verzi ještě nikdo nikdy nezfilmoval"-efekt. Jaká emoce nahradila moji zvědavost? Meh…