X-mas: Vánoční speciály Doctora Who (část 1)

16. prosince 2012 v 14:20 | Turmë |  Recenze - seriály
Moje vánoční recenze se zvolna přeorientovaly na seriálovou tvorbu. Tohle přibilo do mé vánoční tradice teprve nedávno, tohle je teprve po třetí, co tak učiním. Mluvím tady o sledování Christmas Carol - vánočního speciálu Doctora Who z roku 2010. A přesto, že mé srdce patří na Vánoce pouze této specifické epizodě, rozhodla jsem se pro vás sepsat moje názory na všech 7 speciálních epizod. Dnes začneme s první půlkou:


2005: The Christmas Invasion
Doctor je čerstvě po regeneraci a necítí se moc dobře. Musí projít náročný procesem, kdy není ve své kůži. Teda… je ve své nové kůži. Zemi ale v té chvíli napadne flotila rasy jménem Sycorax.
Tenhle speciál má pouze jeden jediný účel - velké entrée nového Doctora. Tenth Doctor hraný Davidem Tennantem ovládá tuhle epizodu. Musím říct, že jsem se u ní místo opravdu bezostyšně nudila. Dokud nepřišlo tohle:


A i přesto, že jsem pro Devítku přestala truchlit až po "The Girl in the Fireplace", tahle epizoda mě přesvědčila, že Tenth nebude tak špatný…

Hodnocení: 75%

2006: The Runaway Bride
Jak jsme mohli vidět na konci "Doomsday", v TARDIS se z neznámých příčin objevila žena ve svatebních šatech. Zde můžeme zjistit, kdo je ona nevěsta na útěku a co se jí stalo.

Myslím, že tohle je zatím můj 3. nejoblíbenější vánoční speciál. Proč? Dvě slova - Donna Noble. Budoucí společnice Doctora, která se k němu ale přidá až v další sezóně. Donna, kterou hraje komička Catherine Tate, je rozhodně moje nejmilovanější společnice (na paty jí šlape Rory a Amy). Je vtipná, je drzá a místo toho, aby se na Doctora zamilovaně dívala (jak to s libostí dělaly Rose a Martha), občas mu pěkně od plic vynadá. Podle mě měla Donna s Doctorem nejzajímavější vztah právě proto, že se tvůrci tentokrát nesnažili zatáhnout je do romantického vztahu. Tohle je sice jen malá ukázka, ale alespoň uvidíte, na co se můžete ve 4. sérii těšit.

Hodnocení: 80%

2007: Voyage of the Damned
Jak jsme opět mohli vidět na konci třetí série, do TARDIS narazil Titanic. Nedělám si legraci… Vesmírná loď ve tvaru parníku pojmenovaná Titanic. Přemýšlejme, co se tak může stát s vesmírnou lodí ve tvaru parníku, která je pojmenovaná "Titanic"?

V tomhle díle se jako hostující hvězda objevila Kylie Minogue. A to je tak všechno, co této epizodě můžu říct… Fakt už si z ní skoro nic nepamatuju. Vím, že byla trochu přehnaná a vůbec jsem z ní necítila atmosféru Vánoc. I Doctorova malá aférka s postavou Kylie Minogue (ani si nepamatuju na jméno) mě nechala zcela chladnou. Jo! - vlastně ještě jedna věc; Doctorovi se konečně splnilo přání:


Hodnocení: 60%

2008: The Next Doctor
Doktor se vydává se svou Tardis do Londýna roku 1851. Setkává se s mužem, který si říká Doktor, a s jeho společnicí Rositou. Společně čelí Kyberlidem. Je tento muž budoucí reinkarnací Doktora, který utrpěl amnézií?

Tahle epizoda má, musím uznat, zajímavý koncept. Chopit se náspu, že se dva Doctorové potkají v čase delším, než je mini-epizoda, chtělo odvahu. I vyřešení této záhady je originální, ale… Mám právě problém s tímhle. Celé vyústění do happy-endu působí nesnesitelně "rodinně". Jako by si lidi v BBC řekli "Nezapomeňte na to, že jsem rodinná televize a jsou Vánoce. Udělejme něco nechutně klišoidního, nechme neomezenou rodičovskou lásku vyřešit všechny naše problémy.". Nevím, možná jsem jen cynik, ale tyhle díly v hlavní roli se super-rodičem nemůžu vystát (počkejte si, co příští týden napíšu o loňském speciálu…). Kromě toho nemám ráda ani Kyberlidi. Chápu, že jsou to jedni z nejstarších a nejklasičtějších nepřátel, ale mě vždycky přišli, oproti třeba Dalekům, slabí. Tohle nezachrání ani vánoční atmosféra.

Hodnocení: 60%

Ráda bych ještě na konec upozornila na foto-článek na Seriál-Zone se stejným tématem, který si můžete prohlédnout zde. Příští neděli se můžete těšit na druhou půlku vánočních speciálů Doctora Who a na završení mého malého vánočního projektu.

...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 19. prosince 2012 v 11:55 | Reagovat

Pokud si dobře pamatuju, viděla jsem všechny vánoční speciály, ale žádný z nich se mi nelíbil tolik jako Christmas Carol :D Ten z minulého roku se moc nepovedl, tak snad to tenhle rok bude lepší :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama