Prosinec 2012

Filmový rok 2012

31. prosince 2012 v 14:45 | Turmë |  Recenze - filmy
Stejně jako loni vám přináším ohlédnutí za uplynulým rokem z filmové perspektivy. A že toho bylo letos k vidění. Dokonce toho bylo tolik, že jsem byla "přinucena" vytvořit TOP 10 seznam, místo loňského TOP 5. Vybírala jsem samozřejmě z letošních filmů, tzn. filmů, které měly českou premiéru letos. Pravděpodobně se v žebříčku objeví i snímky, které v zámoří vyšli už loni, dokonce už mají na kontě nějaká ocenění, ale česká premiéra byla v roce 2012. Upozorňuju, že pořadí je čistě subjektivní, čistě moje. Let the countdown begin!


Legendární parta (Rise of the Guardians)

30. prosince 2012 v 21:55 | Turmë |  Recenze - filmy
Ne, nebyla jsme zase v kině. Přísahám! Na tohle bych ani do kina nešla. Ne proto, že je to animovaný film, ale protože je to animovaný film a tudíž jde do distribuce pouze s dabingem. A při dabingu mé uši pláčou. Tady obzvlášť, protože postavám zde své hlasy propůjčili například Alec Baldwin, Hugh Jackman (ten Hugh Jackman!) nebo Jude Law. O to bych se připravit nenechala, a tak donucena okolnostmi jsem si tento film… sehnala… v originálním znění. A dobře jsem udělala. Protože nový film od Dreamworks má opravdu co nabídnout.
Obsahuje spoilery!

Anna Karenina (Anna Karenina)

29. prosince 2012 v 12:30 | Turmë |  Recenze - filmy
Snažila jsem se. Fakt jsem se snažila. A skoro to vyšlo. Skoro jsem dodržela své novoroční předsevzetí, že v tomto roce budu chodit do kina na maximálně jeden film měsíčně. No… vždyť je už konec prosince… To se v podstatě nepočítá, ne? A byla jsem na tom v rámci výuky literatury se skupinou spolužáků a naší češtinářkou, protože to zrovna bereme, takže jsem vlastně neměla na výběr… Ehm - tak radši popojedeme rovnou k recenzi.

Obsahuje spoilery!


Vánoce na BBC

27. prosince 2012 v 18:00 | Turmë |  Recenze - seriály
…aneb něco o tom, jak jsem strávila letošní vánoční svátky přilepená k televizi. Teda k monitoru a streamované BBC One… Každopádně tyto Vánoce nám, seriálovým nadšencům, nadělila britská televize dva zajímavé dárečky. Zakončení pětileté cesty seriálu "Merlin" a klasický každoroční speciál "Doctora Who" (více o předešlých "ročnících" najdete zde a zde). Tak tede pojďme zjistit, co se skrývalo pod balicím papírem?

Obsahuje spoilery!

X-mas: Vánoční speciály Doctora Who (část 2)

23. prosince 2012 v 21:50 | Turmë |  Recenze - seriály
Je 23. 12. 2012, já žiju, vy žijete, všichni žijí! Worst apocalypse ever… Pověsila jsem vánoční světýlka na hambálky v mém pokoji a plně nasakuju vánoční atmosféru. A tak dnes slavnostně ukončíme můj malý vánoční recenzový speciál. První část najdete zde.

Obsahuje spoilery!

Výhled na filmový rok 2013

20. prosince 2012 v 22:55 | Turmë |  Film/TV news
Aby mým posledním článkem před potencionálním koncem světa nebyla nenávistná recenze, přidávám seznam filmů, na které se těším, pokud by to s tou apokalypsou nevyšlo:

Leden
Gangster Squad - Lovci mafie
Frankenweenie: Domácí mazlíček
Bídníci

Únor
Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Warm Bodies
Hitchcock

Březen
Carrie
Mocný vládce Oz

Duben
x

Květen
Iron Man 3
Velký Gatsby

Červen
Star Trek: Do temnoty
Kick-Ass 2: Balls to the Wall

Červenec
Wolverine

Srpen
Percy Jackson: Moře nestvůr

Září
x

Říjen
Ender's Game

Listopad
Thor: Temný svět
Hunger Games 2: Cathing Fire

Prosinec
Hobbit: The Desolation Of Smaug

...

Poslední vládce větru (The Last Airbender)

20. prosince 2012 v 22:45 | Turmë |  Recenze - filmy
Když jsem měla svoji "ATLA-horečku" zasvětila jsem i svého mladšího bráchu. Protože jsem tak hodná starší sestra a chci mu rozšiřovat kulturní obzory. Můj mladší brácha za mnou včera přišel a řekl: "V sobotu je v televizi ten hraný film o Aangovi. Budu se dívat.". V ten moment mi ztuhla krev v žilách a hlavou mi prolétlo jediné: "Tomu musím zabránit!". A nejen svému bratrovi, ale co největšímu počtu lidí. Proto píšu tuhle recenzi.

Reasons to love being alive

16. prosince 2012 v 18:15 | Turmë |  Design
S koncem světa na krku, jsem začala filozoficky přehodnocovat svoje životní priority. A pak jsem si uvědomila děsivý fakt - od léta jsem nepředělala layout. Ups…

A jelikož nám všem zjevně zbývá jen 5 dní života, napadlo mě téma ve stylu: "Důvody, proč je krásné žít.". Vlastně je na tomto tématu zavožený celý tumblr, který najdete zde a který je zdrojem použitých obrázků.

Jedna moudrá rada na závěr: Vždycky popírejte konec světa, protože budeme mít většinou pravdu a pokud ji mít nebudete, už tu nezbude nikdo, kdo by vám to vmetl do tváře.

...

X-mas: Vánoční speciály Doctora Who (část 1)

16. prosince 2012 v 14:20 | Turmë |  Recenze - seriály
Moje vánoční recenze se zvolna přeorientovaly na seriálovou tvorbu. Tohle přibilo do mé vánoční tradice teprve nedávno, tohle je teprve po třetí, co tak učiním. Mluvím tady o sledování Christmas Carol - vánočního speciálu Doctora Who z roku 2010. A přesto, že mé srdce patří na Vánoce pouze této specifické epizodě, rozhodla jsem se pro vás sepsat moje názory na všech 7 speciálních epizod. Dnes začneme s první půlkou:

Hobit: Neočekávaná cesta (The Hobbit: An Unexpected Journey)

14. prosince 2012 v 22:55 | Turmë |  Recenze - filmy
Evoluce vztahu mezi mnou a filmem Hobbit byla následující: Napřed jsem se opravdu těšila, že zadaptují tuhle knihu. Potom jsem se opravdu hodně, hodně těšila, že to bude režírovat Guillermo del Toro. Potom jsem se opravdu hodně, hodně, hodně těšila, že to bude režírovat Peter Jackson. Pak jsem se hodně zhrozila, když jsem se dozvěděla, že z ani ne 300 stránek dlouhé knížky chtějí udělat trilogii. Poté jsem viděla trailer na první část, což mě značně uklidnilo, protože vypadal moc pěkně. Začala jsem se upřímně těšit a zároveň bát, že se přetěším. První vlažné až chladné recenze můj strach posílily a moje očekávání snížily. A řekla bych, že to bylo dobře, protože jsem čekala něco horšího, než jsem ve skutečnosti dostala. Jestli je to kompliment? Nejsem si jistá… Ale tohle je moje recenze na Hobbita.

Obsahuje spoilery!