Listopad 2012

Avatar: The Last Airbender - Book 3: Fire (část 2)

29. listopadu 2012 v 22:00 | Turmë |  Recenze - seriály
Book 1: Water (část 1), (část 2)
Book 2: Earth (část 1), (část 2)
Book 3: Fire (část 1), (část 2)

Obsahuje spoilery!

03x12 - The Western Air Temple (Západní vzdušný chrám)

Tak jo musím přiznat, že nový klaďas Zuko je, i přes veškerou svou předešlou demenci, docela roztomilý ve své (marné) snaze. "Why am I so bad at being good?", jeho rozhovory s ropuchou a imitace členů jeho rodiny… možná ho budu mít nakonec ráda.
Jsem ráda, že mu tvůrci nenechali Gaangu padnout kolem krku při první příležitosti. Nejdřív mu dají pěknou sodu. Líbí se mi, že každý ze členů má na něj individuální názor; Katara a Sokka ho nesnáší kvůli tomu, co udělal jejich vesnici, Toph neví, co si má myslet, protože jí osobně Zuko nic neuděl, a Aang si vzpomíná, že už v předešlých sériích vyděl v Zukovi záblesky dobra (Blue Spirit…). A i když je zachrání, pořád k němu chovají nedůvěru. Hlavně mluvím o Kataře. Ten konec… Zase ve mně probudil Zutara shippera.Avatar: The Last Airbender - Book 3: Fire (část 1)

29. listopadu 2012 v 21:55 | Turmë |  Recenze - seriály
Moje nedávná dramata s hranými seriály mě přiměli dospět k názoru, že bych se měla začít dívat na animované seriály. Teda… víc než se už dívám. Pak jsem přišla na tohle - už od srpna se snažím zrecenzovat ATLA a je listopad a ještě jsem to nedodělala… Ups…

Obsahuje spoilery!

Book 1: Water (část 1), (část 2)
Book 2: Earth (část 1), (část 2)
Book 3: Fire (část 1), (část 2)

03x01 - The Awakening (Probuzení)

Epizoda začíná pár týdnů po událostech z finále druhé série. Aang se probouzí a zjišťuje, že se ocitl na válečné lodi Ohnivého národa. Logicky se domnívá, že ho chytili a snaží se utéct. Naštěstí se mu to nepovede, protože ve skutečnosti jeho spojenci, v čele s otcem Sokky a Katary, zajali tuhle loď a mají plán, jak se infiltrovat na území Ohnivého národa… jo, jo tohle je všechno moc pěkné, ale jediná věc, na kterou jsem myslela celou dobu, byly Aangovi vlasy. Aang má vlasy!
Mezitím se Azula a Zuko vrací do své rodné vísky. Všichni je oslavují za zabití Avatara. Zuko má nějaký emo rozhovor se svou emo přítelkyní Mai. O jeho pochybnostech a obavách a podobných blábolech… Pořád jsem na tebe naštvaná, Zuko! Jak jsi to mohl Irohovi udělat, ty jeden sobeckej idiote!
Mezitím na lodi, Aang nechce předstírat, že je mrtvý. Myslí si, že je to vůči lidem nefér - už je přece jednou opustil, tehdy před 100 lety, a přísahal, že to znovu neudělá. Ale nakonec pochopí, že by měl zůstat skrytou výhodou v Sokkově plánu invaze během zatmění.
A Sokka není jediný, kdo má nějaký plán. Azula má taky něco za lubem. Mám Azulu fakt ráda, ona je takový typ všeznalého chladně přemýšlejícího stratéga. Všechno ví, všechno zná, se vším počítá (creepy…) a to z ní dělá skvělého záporáka a krásný kontrast k Zukovi, který se nechává unést emocemi a nikdy nic nedomyslí. Azula ví, že Zuko ví, že Aang žije, a tak mu nechala připsat všechny zásluhy za jeho zabití, takže až se přijde na to, že Avatar žije, bude to jen Zukova chyba - geniální.
Konečně taky poznáme hlavního záporáka série, Firelorda Ozaie. Dvě předchozí série jsme mohli pouze vidět jeho siluetu, ale teď vidíme jeho tvář, slyšíme jeho hlas. A je to Mark Hamill! Je to Luke Skywalker!


Mé srdce seriálového fanouška krvácí

27. listopadu 2012 v 20:55 | Turmë |  Why so serious?
26. listopadu 2012. Tehdy se to stalo. Tehdy mi BBC proklála srdce šípem, na jehož konci vlál fáborek s nápisem "F*uck you, Turmë! We don´t care about your TV show preferences…".
Povím vám o dvou (alespoň pro mě) smutných zprávách ze seriálového světa a na konci článku, až si utřídím svoje myšlenky, třeba pochopím, že všechno zlé je k něčemu dobré.
Budu psát o ukončení (mého guilty-pleasure) seriálu Merlin a o posunutí třetí série Sherlocka na příští rok.

Dragon Age: Ukradený trůn (David Gaider)

17. listopadu 2012 v 20:00 | Turmë |  Books in my thoughts
Dragon Age: Ukradený trůn
David Gaider

Článek obsahuje spoilery jak knihy, tak hry Dragon Age: Origins!

Kniha je součástí Dragon Age univerza. Její příběh se odehrává cca 30 let před příběhem herním a mapuje osudy prince Marica (ve hře se setkáme s jeho potomky) a jeho přítele Loghaina (ve hře jeden ze záporáků… no i když možná…). Fereldenské království (ve kterém se odehrává kniha, první hra i část hry hruhé) trpí pod nadvládou Orlesiánského císařství. Maricova matka, tzn. "královna rebelů" a právoplatná dědička fereldenského trůnu, byla zabita a mladý Maric se bude brzo postavit do čela její armády. Pokud teda nebude před tím zabit vojáky z Orlais. A tehdy mu osud přihraje do cesty Loghaina, syna vůdce malé skupiny psanců. Let the bromance begin!