Září 2012

Stín na severu (Philip Pullman)

29. září 2012 v 16:05 | Turmë |  Books in my thoughts
Stín na severu
Philip Pullman

Druhý díl tetralogie o Sally Lockhart. Odehrává se asi 8 let po událostech z "Rubínu v kouři".


Rubín v kouři (Philip Pullman)

29. září 2012 v 15:15 | Turmë |  Books in my thoughts
Rubín v kouři
Philip Pullman

Rubín v kouři je detektivka z prostředí viktoriánské Anglie. Je to také první díl tetralogie o Sally Lockhart, což je, jak jste jistě pochopili, naše hlavní hrdinka. Setkáváme se s ní, když je jí okolo 16 let a čerstvě osiřela. Společně s několika přáteli se snaží přijít na to, kdo stojí za smrtí jejího otce a kdo usiluje i o její život.


Scott Pilgrim (4. – 5. díl)

29. září 2012 v 11:25 | Turmë |  Books in my thoughts
Bryan Lee O'Malley

Scott Pilgrim 4 - Na vlastních nohou
Scottův vztah s Ramonou se pěkně vyvíjí. Pořád ale musí porazit její 4 zbývající ex. V tomto díle je to její lesbická epizodka, polo-ninja Roxie Richter. Kromě toho si chudák Scott musí najít PRÁCI - věřili byste, jak je ten svět krutý?

Scott Pilgrim 5 - Proti celému vesmíru
Po Scottovi jdou tentokrát hned 2 Ramonini bývalí - japonská dvojčata Kyle a Ken Katayanagi. A taky horda jejich zabijáckých robotů. Taky zjistíme, co se stalo se Scottovou kapelou a zase se o krok přiblížíme k tajemnému Gideonovi.


Jak dospívám aneb moje age meme

8. září 2012 v 15:50 | Turmë |  Téma týdne
Po delší době mě zaujalo téma týdne. A nebyla bych to já, kdyby si ho trochu nepřekroutila k obrazu svému. Nejprve si ujasníme fakta. Fakt číslo 1: Je mi 17 let. To znamená, že příští rok bych měla být oficiálně "dospělá". Fakt číslo 2: Vůbec si dospěle nepřipadám. A abych byla ještě upřímnější, má své dětství ráda. Hlavně proto, že moje dětství bylo/je super. Takže jsem si na tenhle týden vymyslela tohle - age meme. Age meme slouží k tomu, abyste si při tvorbě vlastní postavy pro vaši povídku nebo komix dokázali představit onu postavu v různých etapách vývoje. Já jsem si samozřejmě za svůj krátký život také prošla několika fázemi, tak mě napadlo je nakreslit a přidat nějaký komentář, přesně jak tomu bývá při tvorbě age meme. Nevím sice, jestli to někdy někdo zkoušet uplatnit na opravdové lidi, notabene na sebe, ale mě nikdy nevadilo být v něčem potencionálně první. Takže začneme:Avatar: The Last Airbender - Book 2: Earth (část 1)

2. září 2012 v 20:30 | Turmë |  Recenze - seriály
Po nějakém čase je tady recenze na 2. řadu ATLA. Uvidíme jaké dobrodružství náš Aang zažije během studia earthbendingu. Opět bacha na spoilery!

Book 1: Water (část 1), (část 2)
Book 2: Earth (část 1), (část 2)