Květen 2012

Avengers (The Avengers)

31. května 2012 v 16:45 | Turmë |  Recenze - filmy
První z letošních komixových blockbusterů dorazil tento měsíc do kin. Jak se akční crossover s rozpočtem 225 milionů povedl? Zvládl doposud pouze televizní režisér Joss Whedon celovečerní stopáž? A mají Avengers šanci proti třetímu Batmanovi (bojím se, že stejnou otázku o novém Spider-manovi si můžu klidně odpustit, ale co já vím…)?


Oškliví (Scott Westerfeld)

29. května 2012 v 19:15 | Turmë |  Books in my thoughts
Oškliví
Scott Westerfeld

Hlavní hrdinkou je Tally Youngblood, za pár týdnů jí bude 16 a žije v post-apokalyptickém světě. Společnost Rezatců (jak nazývají nás) byla zničena tím, že Rezatci si nevážili přírody a válčili kvůli své odlišnosti. A tak se současná společnost rozhodla, že zabrání tomu, aby se něco takového opakovalo. Mají na to jednoduchý způsob. Do 16 let je člověk považován za "ošklivého". Tito lidé jsou nedokonalý, rozdílní a co se do vzhledu týče, budou na tom asi stejně jako my. V den svých 16. narozenin podstoupí operaci a stanou se z nich "krásní" - lidé nadpozemsky dokonalý, symetričtí a aerodynamičtí, kteří nemají nic jiného na práci, než se do konce života jen bavit. A Tally se už nemůže dočkat.


Geek and proud

11. května 2012 v 20:30 | Turmë |  Why so serious?
Víte, co je? Skoro půlka května a můj poslední článek se datuje na poslední duben. No, co vám mám povídat - hanba mě fackuje. Ale přitom množství aktivit, je holt těžké najít prostoje vhodné k psaní. Takže, co jsem všechno za tu skoro půlměsíční dobu zažila? Tomu se budu krátce věnovat v první části článku. Námět druhé části je nastíněn v titulku a bude se jednat o odpověď na otázku "Proč mám tak ráda bytí geekem?".