Duben 2012

3 - Třetím rokem

30. dubna 2012 v 20:25 | Turmë |  Z té technické stránky
Datum: 30. 4. 2012
Co z toho plyne: Tenhle blog píšu už 3 roky.

A víte vy, co? - Počkejte si na pořádný narozeninový článek do zítra. Dneska totiž vůbec nemám čas a článek psaný dnes by byl jen odchláknutý a nevystihoval by význam situace. Slibuju, že zítra všechno napravím… snad…

EDIT 2. 5. 2012 - Jestli vím, co je "zítra"? Jo, vím… Víte vy, co je "spánkový deficit"?
Každopádně jsem tady (trošku později, ale přece). Abys řekla pravdu, dlouhou dobu jsem si myslela, že tohle bude můj poslední článek. Myslela jsem si to, když jsem blog zakládala, myslela jsem si to i minulý rok. Myslela jsem si, že 3 roky jsou dostatečně dlouhá doba na to, aby se jedna ukecaná puberťačka vypsala. Dost na to, aby dostatečně vyjádřila svůj názor na dění kolem ní. A pak dospěla a důstojně to tady ukončila. Ale…

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

23. dubna 2012 v 19:10 | Turmë |  Recenze - seriály
Krátký úvod: Ach ta nostalgie… Tohle byla moje úplně první recenze na seriál. A taky můj úplně první názor na seriál napsaný na serialzone.cz. Ale nikdy jsem ji neuveřejnila na blogu. Důvod byl docela jasný - nikdo z mých známých (myslím tím lidi, co doopravdy, fyzicky znám) nemá tušení, co to je. Nikdy to neviděli. A já, jelikož jsem prostě strašně hodná osoba, jsem nechtěla dávat najevo svou lítost nad tím, jak mainstreamový jsou a o kolik božích věcí tím přicházejí… Ale tohle skončilo. Protože… virbl, prosím… našla jsem někoho, koho doopravdy, fyzický znám a kdo viděl a stejně jako já miluje Dr. Horrible's Sing-Along Blog. Mu-Ha-Ha-Ha!
Takže je mi to líto, je mi to tak hrozně líto, moji mainstreamový kamarádi, ale přicházíte o hodně božích věcí. Například o tohle.


Hunger Games (The Hunger Games)

14. dubna 2012 v 16:30 | Turmë |  Recenze - filmy
Článek obsahuje spoilery!
Příběh se odehrává v blíže neurčené budoucnosti. Severní Amerika je zničena válkami a živelnými katastrofami. Z jejího popela se zrodí země jménem Panem, která se skládá z 12 podřízených krajů a všemocného Kapitolu. 13. kraj byl Kapitolem vyhlazen jako pomsta za neúspěšnou revoluci. A aby toho nebylo málo, Kapitol udržuje své nadřazené postavení a poslušnost v krajích ještě jedním způsobem - Hladovými hrami. Jedná se zvrácenou reality show, která poskytuje zhýralému obyvatelstvu Kapitolu zábavu a živořícímu lidu v krajích další utrpení. Hlavní postavou příběhu je Katniss Everdeenová, životem protřelá šestnáctiletá dívka žijící ve 12. kraji, která se do Hladových her přihlásí dobrovolně, aby zachránila svou mladší sestru Prim, jejíž jméno bylo původně vylosováno. Jako druhý splátce je vybrán Peeta Mellark, šestnáctiletý syn pekaře.

Z deníku maloměstského cestovatele: Jižní Francie

7. dubna 2012 v 20:50 | Turmë |  Why so serious?
Řečeno slovy Dava Listera: "Sliz se vrací domů!". (ve své hlavě slyším famfáry a vidím létající konfety)
No jo, prosluněnou jižní Francii s teplotou 29°C jsem po týdnu vyměnila za upršenou jihovýchodní Moravu, kde před 5 dny sněžilo. Jistě před vámi nemusím skrývat své nadšení.
Ano, je smutné, že je po všem, ale taky je fakt, že jsem se měla dobře a to mi nikdo nevezme, takže tuhle znovu-aklimatizační situaci zvládám se svým cynickým klidem. A připravila jsem si pro vás malý report s několika zajímavostmi, jako jsem to udělala u mé cesty do Paříže v září.
Takže - Z deník maloměstského cestovatele: Jižní Francie.

Procestovaná místa: Nîmes ("domovské" město - tady a v okolí bydleli naši korespondenti, u kterých jsme týden pobývali), Pont du Gard (římský akvadukt), Avignon, Montpellier, Sète (přístav) a jedna krásná pláž u Středozemního moře (přesně tak, já už jsem se i koupala v moři - záviďte mi jak je libo).