Hunger Games: Vražedná pomsta (Suzanne Collins)

13. března 2012 v 16:15 | Turmë |  Books in my thoughts
Hunger Games: Vražedná pomsta
Suzanne Collins

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Četla jsem první díl.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Jedna jiskra

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Tik tak…

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Můj vztah ke Katniss se v mnohém zlepšil od Arény smrti. Když už jsem teď na její věčnou paranoiu zvyklá, mám ji mnohem radši.
Peetu miluju pořád. Moc se mi líbí jejich genderově obrácený vztah - Katniss je ta emočně nevyrovnaná, hrubou sílu používající složka a Peeta je jako charismatická femme fatale a dokáže zmanipulovat dav jen správnou volbou slov.
V tomto díle se začíná více projevovat i třetí vrchol milostného trojúhelníku - Gale (v češtině Hurikán, ale to zní blbě), Katnissin velmi mužný, velmi atraktivní "jen kamarád" (významné pomrkávání). A také další Katnissini osudový muži, trenér a mentor Haymitch "věčně ožralý" Abernathy a vizážista Cinna, dostanou víc prostoru. Zvlášť v případě Cinny jsem ráda, je to skvělá postava a zasloužila by si ještě víc vykreslit motivy chování nebo přidat nějaké informace o jeho minulosti.
Nejzajímavější nová postava je pak podle mě Finnick Odair, playboy a jeden z největších krasavců země Panem, co to umí s trojzubcem (říkala jsem si, že bych se mohla vyhnout celé té příšerné, od Twilight ságy odkoukané věci "team Peeta" x "team Gale" alespoň trochu vyhnout tím, že budu "team Finnick" - MUHAHAHA!).

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Ty hrozné (a myslím tím "ty úžasné") cliffhangery na konci každé kapitoly. Jeden z důvodů, proč jsem Vraženou pomstu přečetla bez problémů během 2 dní. Ta knížka vás prostě nepustí, protože je tak zatraceně napínavá, že musíte číst pořád dál a dál, dokud neskončíte.

6. A naopak najděte jedno negativum.
Druhý díl má na rozdíl od Arény pomalejší rozjezd. První třetina je v podstatě jen čistokrevné budování atmosféry, což není samo o sobě nic špatného (úplně můžete cítit, jak se kraje bouří a jak se z Katniss stává symbol revoluce), ale hlavní zápletka je odhalena až v druhé třetině, aby se všechna akce odehrála až v třetině třetí.

Hodnocení: 90% - stejné jako u prvního dílu. I když myslím, že druhý díl je zajímavější, nedá se číst jako samostatná kniha. Teď mě omluvte, po tom cliffhangeru na konci MUSÍM jít číst Sílu vzdoru.
...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama