Leden 2012

Sherlock Holmes: Hra stínů (Sherlock Holmes: A Game of Shadows)

31. ledna 2012 v 21:30 | Turmë |  Recenze - filmy
Článek obsahuje spoilery!
Nyní je na řadě slibovaná recenze na filmové zpracování (recenze na BBC minisérii: zde), které bylo natočeno znovu pod taktovkou Guye Ritchieho. Sequel filmu z roku 2009 by se dal shrnout jednou větou: "Je to stejné jako první díl." - což nemusí být nutně výtka, protože jednička Sherlock byla bezesporu kvalitním blockbusterem.
Na druhou stranu zde to chápejte jako mírnou výtku, protože ono to opravdu je stejné jako první díl. A dost to bije do očí.

BBC Sherlock (season 2)

31. ledna 2012 v 20:55 | Turmë |  Recenze - seriály
Končí nám leden 2012 - měsíc, během kterého jsem byla prakticky neustále sherlockována (někdy toho bylo až moc, ale kdo by si stěžoval). Klidně bych tenhle měsíc přejmenovala na měsíc Sherlocka Holmese, kdybych mohla. Ale to nemůžu, a tak raději napíšu recenzi jak na seriálové, tak na filmové zpracování příběhů tohoto slavného detektiva.

Začneme s druhou řadou BBC minisérie (první série: zde), protože se mi prostě líbila víc. (Článek obsahuje spoilery!)

SOPA, ACTA

28. ledna 2012 v 10:20 | Turmë |  Why so serious?
Už je to víc jak týden, co tohle šílenství začalo, takže bych se k tomu ráda vyjádřila. Tahle SOPA a ACTA jsou možná založené na pěkné myšlence. Ale to byl komunismus taky - a jak že to dopadlo? Já bych se to nestyděla nazvat cenzurou internetu. Na netu je všechno a pro všechny - to je přece podstata internetu, ne? Je to jasný příklad omezování. Jasně beru, autoři by neměli být okrádáni o peníze bla,bla, bla… Ale sorry, když si chci upravit video z dovolené, nebudu si kupovat program za 70 000 Kč. To ode mě přece nikdo nemůže očekávat.

Život na vysokém podpatku

27. ledna 2012 v 17:20 | Turmë |  Why so serious?
No, ten můj má vlastně jen necelých 6 cm, ale stejně…
Jak možná mnozí z vás , tento týden jsem si udržovala šesticentimetrový nadhled. Aneb jsem učila se chodit jako pravá dáma. Vypnout hruď, zatáhnout břicho, narovnat záda, nedívat se do země, nepadat… Chodit prostě jako vyšponovaný idiot tam a zpět po chodbě.

5 rad, jak se zbavit nevinnosti

22. ledna 2012 v 17:10 | Turmë |  Téma týdne
Vím, jak milujete ty moje životní filozofie a teorie o smyslu bytí, takže tady je jedna na začátek: Věci, které vás zbaví nevinnosti, aneb co všechno musíte udělat, abyste poznali svět. Je totiž zažitým míněním, že děti jsou nevinné. Z toho tedy můžeme vyvodit, že se nevinní rodíme a okolní svět má za úkol nás "zkazit". V těch uvozovkách je to schválně. Myslím si totiž, že nic z toho není nějak destruktivní činnost - i když si také myslím, že kolikrát stačí 1 a dost.

Lyžák 2012

14. ledna 2012 v 14:05 | Turmë |  Why so serious?
Jsem zpět. Jsem unavená, dobitá a nesnáším valnou většinu svých spolužáků - takže normální po-lyžákový stav. A to jsem na dosáhnutí tohoto stavu měla "jen" 5 dní, protože naše rodina si oběhla klasické zimní chřipkové kolečko v tu nejnevhodnější chvíli, a tak jsem na lyžařský kurs musela dorazit s dvoudenním zpožděním. Nelekejte se tedy, že píšu události od 3. dne.

Než si pro mě přijde aneb můj bucket list; část 3

7. ledna 2012 v 15:35 | Turmë |  Téma týdne
Jdeme do finále. Předchozí části najdete zde a zde. Dnes se zaměříme na nejobsáhlejší sekci mého bucket listu, nazvanou "Dobrodružství, budoucnost a jídlo". Ale nebojte se, bude se jedna opravdu jen o výtah nejdůležitějších bodů. Tak vzhůru na to.

Než si pro mě přijde aneb můj bucket list; část 2

5. ledna 2012 v 16:55 | Turmë |  Téma týdne
Tak a pokračujeme. První část (i s vysvětlení) najdete zde. Jak jsem slíbila, dnes budeme cestovat. Jak vy víte, protože si na to stěžuju poměrně často, jsem z pěkně nudného maloměsta, na kterém se nikdy nedrží sněhová pokrývka. Je tedy přirozené, že bych chtěla cestovat, jak jen to půjde. Teda… podle toho, kolik budu vydělávat, ale to dořeším až pak.

Než si pro mě přijde aneb můj bucket list; část 1

4. ledna 2012 v 20:25 | Turmë |  Téma týdne
Víte vy co? Tohle je vlastně dost dobré Téma týdne. S přihlédnutím na momentální období roku. Nový rok nenastal tak dávno a od začátku nového roku si lidé naivně slibují také nový začátek… čehosi. Je to období slibů. Slibujete sami sobě, že jste na cestě k lepšímu životu a snad tomu i věříte. A proto si dáváme předsevzetí.

Sherlockování

3. ledna 2012 v 18:35 | Turmë |  Why so serious?
Bývali časy, kdy jsem nesnášela Stevena Moffata (nemyslím to vážně, Stevie, ty víš, že tě miluju nade vše). Ty časy byly přesně před 18 měsíci. Po tom nesnesitelně cliffhangerském konci první série Sherlocka. To jsem měla opravdu chuť Moffata probodnout sonickým šroubovákem. Ale čas plynul dál a já našla ve své srdci sílu mu odpustit. Včera večer jsem se rozhodla podívat na očekávaný první díl nové série Sherlock. A pak to přišlo - přesně jako před 18 měsíci.
Hudba graduje. Dramatický pohled na Watsona, dramatický pohled na Sherlocka, dramatický pohled na Moriartyho, dramatický pohled na Sherlocka… Tahle přesně končila první série! Takže se dozvím, co se vlastně stalo u bazénu?! Ano! Stevie, miluju tě. 18 měsíců přemýšlím o všech alternativách, co teď mohou nastat. Jsem připravená na cokoliv. A pak…

No, tak tohle jsem nečekala…
(Spoiler alert!)

Mooofffaaat!!!