Listopad 2011

1 den v pohádce: Dopoledne – Popelka

30. listopadu 2011 v 19:59 | Turmë |  Ze šuplíku
Založila jsem novou rubriku "Ze šuplíku". Víte, jak se říká, že někdo píše román do šuplíku. Tak to tím přesně myslím. Věci z mého "tvůrčího šuplíku", jednorázové projevy mé kreativní geniality (moc časté nejsou, nebojte).
Končí nám listopad - měsíc tvůrčího psaní. A tak jsem splnila svůj 3denní sebe-hec. Tady je ochutnávka:

Měsíc tvůrčího psaní aneb pohádkové postavy v jiném světle

27. listopadu 2011 v 17:30 | Turmë |  Téma týdne
Začneme se zábavným faktem. Víte, že… Listopad je mezinárodním měsícem tvůrčího psaní? Věřili byste tomu? Dejme tomu, že věřili. Takže co uděláte, pokud jste člověk, který má rád výzvy (čti "někdo jako já")? Jasně - napíšete něco. A co když k tomu máte hodně volného času, který prostě nechcete využít smysluplněji? Napíšete rovnou 4 taková "něca". Teď jen přijít na to, o čem byste měli psát. Navrhuju o něčem, co vás zajímá a o čem přemýšlíte už nějakou dobu. Tohle totiž hodlám udělat.

The Supernaturals - Smile

26. listopadu 2011 v 17:10 | Turmë |  Music
I've become so cynical these days,
I don't know how it started but it won't go away
See the lines around my eyes,
See the sarcasm in my smile,

You'd better smile
Smile
Cause that's all that you've got left,
Your life's a mess, you've been cut adrift
...


penelope5

26. listopadu 2011 v 17:05 | Turmë |  Z té technické stránky
Jednu věc nesnáším na nastavování nového layoutu - vždycky mi to trvá déle než bych chtěla (číslo v nadpisu ukazuje, kolik verzí jsem musela zkusit, než jsem byla konečně spokojená s výsledkem). Ale jak vidíte, moc mě to od této činnosti neodrazuje. Obrázek v záhlaví je dílem Američanky s deviantArtovým nickem Hynoxolus a je to opět fan-art (ale opět poměrně neutrální a hodící se k období), konkrétně k filmu Penelope (což je kouzelný film, určitě doporučuju). A tohle je konec tohoto plytkého, technického článku. Uvidíme se zase u něčeho hlubšího.

...

Doctor Who

23. listopadu 2011 v 18:15 | Turmë |  Recenze - seriály
Nedá se nic dělat, musela jsem založit novou rubriku. Recenze seriálů. A prvním pánem na holení není nikdo jiný než "Mad man with a box", který dnes, právě v tomto okamžiku (18:15) slaví 48 let vysílání. Happy birthday, Doctor.

Když se snažíte někomu vysvětlit o čem je Doctor Who, většinou z nás polezou jedny z nejbizardnějších vět, které můžete říct. "905letý mimozemšťan cestuje časem a prostorem v modré policejní budce z 50. let." - to nezaslechnete v souvislosti s jinými seriály. DW totiž není jako jiné seriály. Je to sci-fi ikona, britské kulturní dědictví, ale hlavně seriál, který vás dokáže chytnout a nepustit.


Omluvenky za Témata týdne

20. listopadu 2011 v 15:15 | Turmë |  Téma týdne
Předem upozorňuju, že tenhle článek se nebude tak úplně držet tématu. Ale zas to nebude žádný laciný pokus o zvýšení návštěvnosti pomocí Tématu týdne. Tohle jsem nikdy nedělala a nehodlám s tím na stará kolena začít. Na stará kolena - myslím, že toto slovní spojení je příznačné. Téma týdne píšu od začátku. A více-méně pravidelně.

Školní kulturní akce jako každá jiná

16. listopadu 2011 v 18:00 | Turmë |  Why so serious?
Ředitelské volno bych brala raději než kulturní akci. A asi budu ve většině, co se naší školy týče. Ale co se týče naší školy, většina je málo, my posloucháme ředitelství. Ředitelské volno nám nedali, kulturní akci ano. Tyhle koncerty, galakoncerty, akademie, recitály, vystoupení, divadelní představení či odborné přednášky mají něco společného - vši je nesnášejí. Už z principu.

Absurdity ze života

13. listopadu 2011 v 17:15 | Turmë |  Téma týdne
Řeknu vám jeden hluboký filozofický fakt o životě. Život, pokud jste si toho ještě nevšimli, je sám o sobě dost absurdní. Jistě každý z vás v tom svém najde několik věcí, které vám ale absolutně nedávají smysl. Tady je pár z toho mého:

11. 11. 11 11:11

11. listopadu 2011 v 17:55 | Turmë |  Why so serious?
Aneb - Vy moc dobře víte, jak mám ráda pěkné data, takže jste podobný článek mohli očekávat. Dnešní den s pěkným datem byl nadprůměrně příjemný. Jednak pro to, že je pátek. Druhak pro to, že nikdo nevyhlásil konec světa. Což se u podobných dat stává zvykem. Dobře si pamatuju, jak moje kamarádka bědovala v den jejích narozenin před 2 lety, že by se nerada dožila jen 13 let a pár hodin, když měl 9. 9. 2009 v 9:09:09 zase jednou skončit svět.

O unaveném mozku

10. listopadu 2011 v 19:20 | Turmë |  Why so serious?
Intenzita mého psaní se poslední dobou snížila. Je to tím, že intenzita mého vytížení se zvýšila. Nejvíc za to může asi škola. Jsme tam od úsvitu do soumraku, pořád si zvykáme na nové vyučující, pořád po nás něco chtějí. A to nemluvím o dalších lidech, kteří pořád chtějí něco konkrétně po mně. Vám stačí vědět, že je jich dost a já bych si přála být alespoň na chvíli neschopná a neoblíbená, aby mi všichni dali pokoj se vším. Ale dobrou náladu a celkovou spokojenost jsem ještě neztratila (a tím myslím nikdy). A tak v tom celo-černém pojmu "škola" vidím alespoň námět na článek.