Harry Potter a vězeň z Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)

9. července 2011 v 21:35 | Turmë |  Recenze - filmy
Expecto patronum!

Ano - konečně se dostávám k mému nejoblíbenějšímu dílu série. Vězeň předvádí mílový skok kupředu. Změna - tak bych jednoslovně charakterizovala třetí potterovku. Předchozí dva díly se mi sice líbily, ale tohle byla prostě o několik tříd lepší.

Režisér Alfonso Cuarón nabízí něco nového. Méně třpytek a více scén ve stylu Burtona (už chápete, proč se mi to tak líbí). Začíná nám trend "temnějších a temnějších" dílů. Mozkomoři, vlkodlak, cestování časem… to jsou libůstky, které potěší i straší a náročnější diváky (nebo diváky předchozích dílů, kteří mezitím vyrostli). Někomu se nemusely nové Bradavice líbit, ale já osobně jsem ocenila novou rozmanitost krajiny. Na hory a jezero se mi holt dívá líp než na plochou louku.
Razantně se změna projevuje také u hereckých představitelů. Vytáhli se nám, shodili hábity, navlékli mikiny a začali ukazovat emoce, což někdy mohlo působit až trochu afektovaně, ale podobné úlety k pubertě patří, tudíž všechny novinky jsou vítané. Plus přibyli také nové tváře - Gary Oldman, David Thewlis a v neposlední řadě Michael Gambon, který svého zesnulého předchůdce nahradil velmi kvalitně.
To že se mi líbí potterovská hudba už jsem zmiňovala i u předešlých filmů. A zmíním to znovu, protože soundtrack třetího pokračování je také výrazně odlišný od dřívějších. Trochu střídmější, ale to mu neubírá na majestátnosti, s jakou podkresluje film a dodává tak jednotlivých scénám epičnost (vzpomeňte si na Klofanův let).
Shrnula bych to slovy "Změna k lepšímu" a hodnocením 90%.


A tady důvody, proč se mi tak líbí soundtrack...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama