Harry Potter a Tajemná komnata (Harry Potter and the Chamber of Secrets)

8. července 2011 v 16:00 | Turmë |  Recenze - filmy
Arania Exumai!

Tajemná komnata se nevyhne srovnávání s Kamenem mudrců ani, kdyby chtěla. Ale ona evidentně nechce. Styl filmu se nezměnil ani v nejmenším. Pořád je to ta laskavá třpytící se pohádka pro děti. Hlavní je ale fakt, že druhý díl bere všechen dobrý základ z jedničky a posouvá ho dál. Druhé stupně přídavných jmen se vám při popisu tohoto filmu budou drát na jazyk.

Zaprvé je tento film delší než předchozí, ale nepůsobí utahaně. Tempo je podle mě výborné. Jen co se rozloučíte s Dobbym, už stíháte Bradavický expres v létajícím autě nebo přesazujete mandragory. Čímž se dostávám k tomu, že Tajemná komnata je živější a akčnější. Za to z části může nové postavy, které odlehčí i obohatí děj (Zlatoslav Lockhart, Lucius Malfoy) i víc trikových scén, které sice kde už působí trochu nijak, ale přesto byly velmi dobré. Aragog, modré příšerky létající po třídě, nádherně strašidelný Bazilišek.
Co ale na ní nejvíc oceňuju je napínavější závěr. Obrovský plaz a přízrak z minulosti je přece jen o něco záživnější než strašidelný týl.

Hodnocení: 84%...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 adam-potter adam-potter | Web | 8. července 2011 v 21:29 | Reagovat

Na tu půlnoční nejdu :-( Nevím jak bych sa tam a zpátky dostal. Z těch našich Havřic se do dostat tak pozdě do Brodu není nic jednoduchého a ani si nedělám iluze, že by pro mě naši ve dvě ráno přijeli (oni to moje šílenství kolem konce HP vůbec nechápou :D ) Plánuju jít spíš do Zlína, ale nevím kdy páč Zlaté jabko se narozdíl od Brodu stále nezmohlo spustit rezervaci lístků. 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama