Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)

14. července 2011 v 9:55 | Turmë |  Recenze - filmy
Avada kedavra!

Na úvod vám řeknu, že půlnoční premiéra je bezvadný zážitek. Byla by ještě lepší, kdyby za vámi neseděli dvanáctiletí fagani, co vám kopají do sedaček a mají pitomé komentáře k dění na plátně. Ale stejně jsem nadmíru spokojená. A to mi dnes v 2:10 skončilo dětství.

Harry zakončuje svou pouť technicky nejdokonalejším dílem. Ale…

Ale ostatní aspekty filmu jaksi pokulhávají. Vysvětlím to: Doufala jsem, že budu brečet. Ale nebrečela. Párkrát se mi na chvíli zrychlil tep a na konci jsem byla na měkko - a to jsou veškeré emoce, které u mě "závěr mého dětství" vyvolal. Z valné části je asi na vině to, že jsem viděla nadabovanou verzi. Jak mi do teď dabing potterovských filmů přišel v pohodě, na tenhle díl se budu muset mrknout i v originále (asi stárnu). Ale i tak myslím, že z mnoha scén mohli vytřískat víc.
Teď bych ráda napsala o 3D, které všichni tak haní. Jelikož se dost velká část filmu odehrává v noci, není v těchto okamžicích nic moc vidět. Ale až po sobě Voldy a Harry začnou metat kletby, můžete si to pěkně vychutnávat.
Protože po stránce efektů je osmička opravdu nejparádnější ze všech filmů. Po rozvleklé a nezáživné první části, je tohle jedna dlouhá nepřetržitá akce. Do toho nějaký, tentokrát i podařenější, vtípek (Ron tady není zas takový blbeček - jupí!), nějaká ta pusa (asi 2).
Více prostoru postávají i postavy mimo trio. Z herců bych vypíchla Maggie Smith, která svou roli zvládá s noblesou a Matthew Lewise - Neville je fakt borec, musím říct. Alan Rickman tady sice hraje velkou úlohu (a docela obstojně), ale já jsem skoro celou dobu přemýšlela, proč má tak pitomý účes.
A pozor (tetelím se blahem) - efektní smrt (vy asi víte koho…). Konečně jsem se dočkala pořádného rozloučení s postavou.
Psala jsem, že poslední Potter ve mně moc emocí neprobudil. Jedna z mála se projevila velmi spokojeným úsměvem při sledování epilogu. Musím uznat, že to bylo fajn. Ale stačí fajn? Jo, takovéhle "fajn" stačí bohatě. Tak sbohem, Harry Pottere. Bylo nám s tebou fajn...
Hodnocení: 85% (70% za "fajn", 15% za efekty)


Moje oblíbená scéna, která s dabingem vůbec nezní takhle dobře


1090739 slov
3363 stran
199 kapitol
17 hodin a 14 minut
7 knih
8 filmů
1 příběh


...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Martinka Martinka | 14. července 2011 v 16:37 | Reagovat

Škoda, že jsem nebyla na půlnoční premiéře. To mě hodně mrzí. S Harrym jsem vyrostla a tohle už byl poslední film.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama