Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1)

13. července 2011 v 13:30 | Turmë |  Recenze - filmy
Salvio hexia!

Tak a jdeme do cílové rovinky. Zásadním problémem sedmičky je nezáživnost, která ale pramení z knižní předlohy. Hrdinové prostě jen cestují a cestují, pohádají se, tancují, usmíří se a opět cestují a… tam kde by měl být alespoň nějaký konec, není v podstatě nic - první část nikam nesměřuje, je to jen příběh utnutý v půlce. Tady navíc, víc než kdy jindy, připomíná prvoplánový doplněk knihy, protože mnoho zásadních věcí není vysvětleno a nečtenář se může snadno ztrácet.

Jednou z věcí, které mně na celé sérii štvou je také nedůstojné zabíjený postav. Před Cedricem se jen zeleně zablesklo, Sirius rychle vyšuměl do ztracena, Brumbálovi nevystrojili ani pohřeb a teď Hedviku sestřelí jako nějakého holuba (nemohli udělat alespoň nějakou zpomalovačku ve stylu Sovích strážců, nebo něco…?). Aspoň, že Dobby z toho vyšel jakžtakž dobře.
Co ale dobré není je scénář (opět). Herci se můžou snažit, jak chtějí, ale pokud jsou jim vkládány do úst tak bezduché a prázdné repliky jako tady, moc jim to nepomůže. Navíc mě rozčiluje, co provádějí s postavou Rona. Grint je podle mě nejlepší herec z tria a dosud mohl Ron platit alespoň za "toho vtipného". Tady je ovšem degradován do pozice naprostého blbečka, který většinu času mimo a jen se nechává ovládat viteálem. To je dost velká škoda.
I přesto musím zas a znova konstatovat, že zpracováním je film jako vždy nadprůměrný.
Teď musíme jen čekat, jak se podaří tenhle fenomén zakončit. Jelikož se dnes chystám na půlnoční premiéru, budu vám snad schopna už zítra napsat své dojmy.
Hodnocení: 75%


Moje oblíbená scéna: zde

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama