Harry Potter a Princ dvojí krve (Harry Potter and the Half-Blood Prince)

12. července 2011 v 17:20 | Turmë |  Recenze - filmy
Sectumsempra!

Princem dvojí krve si u mě David Yates vylepšil reputaci. Zatímco pětka mě nechala nepříjemně chladnou a vyšuměla do prázdna, šestka sklízí mé ovace už od samotného začátku (scény se zničením mostu). A v tomto duchu pokračuje dál, i přes poměrně nezáživný námět.

V tomhle díle se toho opravdu moc nestane, a k tomu jsou ty nejzásadnější události dost odbyté (vždyť tam ani nedali Brumbálův pohřeb, pouze jakousi minutu ticha se smutným ohňostrojem). Jen si vyjasníme pár milostných vztahů, necháme umřít důležitou postavu a dozvíme se jednu informaci k pokračování - nic, co byste nedokázali převyprávět čtyřmi větami. Ale tohle filmu vyčítat nemůžu.
Co mu naopak můžu a budu vyčítat je scénář a nedostatek prostoru pro některé postavy (nejvíc na to doplácí Snape, který měl být v tomto díle zásadní postavou, ale tento efekt se bohužel nedostavil).

Abych pořád jen nekritizovala, vizuální stránka filmu je jako vždy výborná. Tempo taky vyhovuje, tentokrát se děj netáhne jako předchozího dílu. Herci se stále drží na úrovni, jen mi začíná vadit, že se Harry dostává stále více do popředí na úkor svých dvou kamarádů. Je to sice přirozené s přihlédnutím k tomu, že Harry je "vyvolený" atd. Ale stejně mám mnohem radši scény, kde je hlavní trio pěkně pohromadě.
Hodnocení: 80%


Music video (moc povedené, musím říct)


A moje oblíbená scéna: zde

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama