Harry Potter a Kámen mudrců (Harry Potter and the Philosopher’s Stone)

7. července 2011 v 19:15 | Turmë |  Recenze - filmy
Wingardium leviosa!

Ta dá ta da dá ta dá da - kdo by neuměl zanotovat hlavní hudební motiv filmů o Harry Potterovi? Nedovedu si představit, co dělal svět fantasy filmů před rokem 2001. Tehdy jsem si asi ani nechtěla nic takového představovat, protože jsem byla plně zaměstnána první třídou obecnou. Při pohledu do minulosti se ale asi shodneme na tom, že tohle byl hit a začátek toho pravého fenoménu.

Myslím, že hlavní zásluhu na úspěchu celé HP ságy má fakt, že rostla se svými čtenáři/diváky. První díl je proto líbeznou pohádkou pro celou rodinu. Režisér a zároveň scénárista Ch. Columbus v nejlepší formě obhájil svůj tehdejší titul mistra rodinné zábavy. Pod jeho rukama celý kouzelný svět ožívá a nakopává tím celou sérii. O senzačním scénáři podle senzační předlohy není třeba se vypisovat. U Columbuse jako režiséra jsem vždy obdivovala jednu věc. Uměl si vybrat schopné herce. Kromě osvědčené herecké elity (převážně) Velké Británie, musel vsadit vše na mladé neznámé tváře a doufat, že budou dobří - a to byli, tudíž bych chtěla vyseknout velkou poklonu jeho čuchu na talent.
Jak už jsem naznačila na začátku, hudba je v tomto filmu nepřehlédnutelná a nezapomenutelná. Všechny scény podbarvuje tím správný způsobem a dodává filmu magickou atmosféru. Atmosféra je v podstatě to jediné, co jsem si mohla jako malé dítě z takového filmu odnést. Prostě takový příjemný pocit, který ve vás měl snímek vyvolávat. A po zhlédnutí Kamene mudrců jsem se cítila zatraceně dobře. Což je nejlepší výsledek, jakého u mě mohl film tehdy dosáhnout.
Hodnocení: 80%


...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama