Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix)

11. července 2011 v 19:25 | Turmë |  Recenze - filmy
Bombarda Maxima!

Abych byla upřímná, z tohoto filmu si nic nepamatuju. Abych byla upřímnější, z tohoto filmu si skoro nic nepamatuju a na to "skoro" se mi těžko vzpomíná.

Bude to pravděpodobně PMI (příliš mnoho informací) šokem. Jak někoho může vůbec napadnout udělat z nejdelší knihy nejkratší film? Vždyť to nemá logiku. Není divu, že mi ten přehršel splývá.
Ok - zkusím si vzpomenout. Objevilo se tady pár nových tváří. Byla tam senzační démonická Helen Bonham Carter, ale tu si pamatuju snad jen proto, že je to má oblíbenkyně. Byla tam Lenka Střelenka, správně divná, poutavá a osvěžující postava. A pak samozřejmě Dolores Umbridgeová, děsivá zlá paní v růžové (HP nám opět přináší nový druh zla). Tady bych výčet charakterů, které stojí za zmínění, ukončila, protože ten zbytek je mdlý, nudný a hlavně nezapamatovatelný. Což se tak trochu týká i hlavního tria. Určitě tam byli, ale co prováděli…?
Pokud bych se měla pídit po důvodech mé amnézie, nehledala bych dlouho. Žádná atmosféra - to je ta příčina. Stylem se sice film blíží ke dvěma předchozím, což je dobře, ale zatímco u Vězně a Poháru jsem hltala a užívala si jednu krásnou scénu za druhou, tady bych si stěží vybavila 3 - první z výcviku Brumbálovi armády a druhou, kde na ně padají ty obrovské police s křišťálovými koulemi, třetí byla odfláknutá smrt Siriuse. Ale to je sakra málo.
Hodnocení: 70% (přece jen je to pořád nadprůměrný film)

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama