Sbohem, základko! Střední, ty nespěchej.

30. června 2011 v 13:15 | Turmë |  Why so serious?
(přesněji: Sbohem, nižší stupni víceletého gymnázia! Vyšší stupni víceletého gymnázia, ty nespěchej. - ale musíte uznat, že poupravený titulek zní líp)

Aneb začínají nám prázdniny, omladino. Dva měsíce svobody a nicnedělání. Několik mých spolužáků mi řeklo, že si to ani pořádně neuvědomují. Proboha uvědomte si to co nejdříve, protože jak ze zkušenosti víme, těchto 62 dní utíká abnormálně a zatraceně rychle. Tak abyste se do stavu uvědomění nedostali až v půli září.

Úprava názvu článku na atraktivnější ale ne tak přesnou variantu, mě přivádí k jednomu zásadnímu rozdílu mezi těmito dvěma skutečnosti. Kdybych opravdu dávala adié základní škole, asi bych teď mé oblečení bylo mnohem víc zmačkané od objímání a řasenka roztečená díky slzám (i když se svým vrozeným cynismem nevím, nevím), protože "už bych ty svoje milované lidičky nikdy neviděla a tak moc se mi bude stískat a… (vzlyk)…".
V mém případě jsem jen na zbytek třídy mávla od dveří a při odchodu na ně houkla, že se uvidíme v září. Papá a šáteček, žádné dojemné loučení. Vlastně jsem ráda, že od některých mám na chvíli pokoj. Ne, že neměla své spolužáky ráda, tak to neberte, ale… Každého z nich bych vyměnila za jeden den prázdnin navíc. Jsem špatná osoba?

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama