Pojede tam, kdy bude mým vlasům fajn

11. června 2011 v 14:30 | Turmë |  Téma týdne
Na blog.cz jsou někteří lidé, které "nechápu". To by nebylo nic zvláštního, spoustu lidí nechápu, ale tyhle nechápu jen z určité části, z té druhé s nimi soucítím, z té třetí s nimi souhlasím. Jsou to ti, kteří nestojí o stroj času.
"Budoucnost? Ne díky - nechci vědět, co se stane…" - Proč ne?! (ta nechápavá část) Já bych jela hned. Jela bych se podívat, jestli opravdu umřu na snězení nadměrného množství marshmallow, jak to plánuju.

Ale chápu (ta soucitná část), že asi nebude moc takových, kteří by chtěli vidět svou smrt nebo něco jiného, co by je čekalo. Kdo by neměl rád dobré překvapení, že jo?
Trochu překvapivé je taky to, že do minulosti by chtěli všichni. Stejně tak má maličkost.
Tak fajn, ale jak se do jiného letopočtu dostat. Inspiraci hledejme v sci-fi a fantasy filmech a literatuře (doufám, že po mě nechcete, abych vám dala příklad z reálného života, ve kterém vystupuje stroj času). Můžeme jet futuristickým autem, podivným křeslem s obrovským rotujícím talířem vzadu, krásně modrou policejní budkou z 50. let, vyjet si s pramicí proti proudu řeky času nebo si pořídit stylový doplněk v podobě obraceče času. Stačí si jen vybrat. Raděj bych byla, aby to mělo spoustu tlačítek, páček hýbátek a udělátek a světélkujících tentononců. A dělalo to nějaký hrozně specifický zvuk.
Ok - poté, co si stopnu TARDIS nebo upravený DeLorean, kam přesně pojedu? Toho by bylo - taková spousta zásadních událostí, tolik pozoruhodných dní v historii. Ale kam by směřovala první cesta? Rozhodnutí plyne z toho, že mám ráda svoje vlasy. Bohužel moje doba není připravena na moje vlasy. Ale kdysi byla. Kdysi byla doba, kdy filmy byli černobílé a hudba jazzová. Kdy se ještě nevědělo, že kouření může zabíjet, kdy nebyly světové války. Kdybych si mohla přečíst Medvídka Pú z prvního vydání a kdyby mi přirozená pokládaná vlna na ofině nebyla tak na obtíž jako dnes, v čase žehlení vlasů. Vzhůru do 20s.

Na závěr odkaz na jedno mé oblíbené video - náhled do "alternativního vesmíru", protože bych asi vypadala ve stejné situaci dost podobně:).

Video: zde

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 11. června 2011 v 14:40 | Reagovat

Anketa 298
Já to mám naopak. Nechci do minulosti. Ale budoucnost mě velmi láká. Chci vědět, co mě čeká a co se stane. Jenomže budoucnost se mění každým tvým rozhodnutím, pokud tedy nevěříš na osud... :)

2 Ronald7terodo nebo Davids Ronald7terodo nebo Davids | Web | 11. června 2011 v 14:54 | Reagovat

Potřebuju pomoci s jednou soutěží, kterou naleznete na http://only--for-you.blog.cz/1105/soutez-nejlepsi-pisnicka-3-kolo. song se jmenuje Chipmunk ft talay riley - look for me... Potřebuju pár hlásků pro tento songíček, který se tam můžete i poslechnout. Opravdu za poslech stojí. Pokud mi pomůžete a hlásnete, tak moc děkuju. Pokud někdo soutěží v podobné soutěži můžeme si své hlásky navzájem vyměnit :) děkuju ;)

3 Jasmína Jasmína | Web | 11. června 2011 v 14:57 | Reagovat

Máš zajímavý názor :)

4 Klaudia Klaudia | Web | 11. června 2011 v 15:00 | Reagovat

Och, vieš, niekedy je budúcnosť nepríjemná a spôsobila nám v živote mnoho nepríjemností, problémov a starostí. Do minulosti by som rada išla a kde? No chcela by som žiť v dobe Clarka Gabla, v dobe gentlemenov, v dobe americkej občianskej vojny, chcela by som vidieť Napóleona, chcela by som vidieť Janu z Arku, žiť v dobe slávy Gréckej a Rímskej ríše a chcela by som si podať ruku so Sokratom a byť pri písaní Iliasa a Odyseu... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama