Lehčeji, standardněji, nudněji

17. června 2011 v 16:55 | Turmë |  Téma týdne
Jsem žena, pokud jste to ještě neregistrovali. Tudíž jak by se mi žilo, kdybych se narodila v mužském těle? No, lehčeji…

Nejde jen o takové ty klasické věci, na které si my, děvčata a dámy, stěžujeme a které chlapům škodolibě přejeme. Nejedná se pouze o to, že po celém světě pořád panuje diskriminace na základě práva a všude kolem jsou ještě pořád silně zakořeněné představy o rozdělení "mužský" a "ženských" prací/činností/vlastností. I když tohle konkrétně mě dokáže pěkně nasírat. Stačí, když moje máma začne rozmlouvat o mé "povinnosti" naučit se udržovat pořádek v domácnosti (praní, žehlení, vaření…) a o tom, jak jednou budu mít vlastní děti, které budu muset vychovávat, a práci, která mě neuživí. To už bolestně úpím a významně převracím oči v sloup. Neberte to tak, že moje máma je nějaká domácí puťka ze staré školy. Jen jsem trochu větší feministka než ona.
Ale zmiňovala jsem, že nejde jen o tyhle "obecní" věci. Kdybych to vzala konkrétněji - S mou povahou by se v mužském těle existovalo líp. Nevadilo, že jsem jako malá nikdy nechtěla chodit na karnevaly za princezny (nakonec jsem to uhrála alespoň na Bílou paní). Nikoho by nepohoršovalo, že si ráda čtu komixy, nikdo by se mi nepoškleboval, že mám ráda Futuramu, Hvězdné války… + Bych dokázala vyčůrat své jméno do sněhu (absence této schopnosti mě mrzí nejvíc).
To, že jsem se narodila jako holka, mě ale nemrzí. Být dívka má své výhody. A ten "těžký" život alespoň není nudný. Je zábavnější žít jako divná holka než jako normální kluk.

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Bonbón Bonbón | E-mail | Web | 31. července 2011 v 11:41 | Reagovat

Zajímavý článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama