Ještě, že sleduju filmy Christophera Nolana, aneb Jak jsem letěla

2. června 2011 v 16:05 | Turmë |  Téma týdne
Před časem se tu objevilo nové rozšíření Tématu týdne - Filosofické téma. A mně se líbí, protože nutí k většímu zamyšlení. Tenhle článek sice není žádná nová hlubokomyslná teorie. Je to "jen" další POV článek (které jsem si jaksi oblíbila), vytvoření tentokrát bez použití fantazie (tudíž z vlastní zkušenosti). Ale je to doslova "výlet do snových dálek". Slyšel už někdo z vás o lucidním snění? Já jo…


Kde to jsem? Aha, to je nádvoří naší školy. Nejsou náhodou zrovna prázdniny. Taky je tu docela teplo a slunečno na to, že je únor.
Hej, ty! Co tady děláš? Neodstěhoval ses náhodou před půl rokem? A ty - ty jsi určitě maturovala už loni. Co se tady děje.
Tak už je mi to jasné. Stojím u rozkvetlých keřů a neprskám - tohle je určitě sen. Probudit se ve snu, to fakt jde? Je to jako v tom filmu od Nolana. To je vlastně docela dobrý. Jak to sama sobě ale můžu dokázat? Měla bych se podívat na nějaký nápis, protože ty jsou prý ve snech nestálé. Fajn, takže tady nám stojí dodávka s náplněmi do automatů na kávu. Nebo se živými rybami - OK, sním.
Ale co s tím udělám. O čem tak lidé obvykle chtějí snít?
LÉTÁNÍ - jasně. Proč se neproletět, když mám tu možnost? Tak jo, ruce do pozice Superman. Připravena. Tři… Dva… Jedna… A tak letím. Vysoko a rychle. Nad mraky, nad hvězdy. Wow - docela slušný výhled.
Dobrá a teď zpátky. Střemhlavý pád? Jo - proč ne. BZZZUM (nebo jiné, vhodnější citoslovce svištění)! Země na obzoru. Zabrzdit? Udělat kráter? Je bolest cítit i ve snu. Raději nebudu riskovat. STOP! Au - odřela jsem si nos, snad se to do probuzení zahojí. Kam teď? Na čajový dýchánek s obřími mluvícími gumítky!

...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 paradigma paradigma | Web | 24. června 2011 v 13:04 | Reagovat

Teda nechci vypadat vlejzavě, že opět komentuju tvůj článek, :-) ale tvoje příspěvky tady se mi líbí a musím souhlasit s tím, že poté co jsem shlédnul film Inception, také dokážu ovlivňovat sny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama