Den 21 - Oblíbený ship

6. června 2011 v 10:40 | Turmë |  30 Day TV Show Challenge
Merlin - Merlin & Artuš

Možná někdo z vás doufal v nějakou pořádnou romanci. Víte, co je lepší než romance. Bromance. A na tu jsem fakt "ujetá". Nasnadě je spousta párů. Leonard a Sheldon, Howard a Rajesh, Ted, Marshall a Barney (to je sice trojce, ale taky dobrý), J. D. a Turk ze Scrubs, Dr. House a Dr. Wilson, Sherlock Holmes a Dr. Watson… U mě ale před časem všechny výše jmenované převálcovala dvojce Merlin/Artuš z britského seriálu Merlin.

Co napsat o tomto seriálu? Jedna rada na úvod: Hlavně si to, pro lásku boží, nepouštějte, pokud se chcete něco dozvědět o Merlinovi nebo Artušovské legendě. Říkám vám to rovnou, ušetří vám to rozhořčení ze "znásilňování" historie. Pusťte si ho jen tak, jako seriál, nad kterým nechcete moc přemýšlet. Protože tohle to je. Odpočinkové fantasy, plné klišé, s docela pěkným digitálním drakem a Anthony Headem (ten chlápek s brýlemi z Buffy) v roli krále. Žádné veledílo.
A popravdě jediné, co stojí za pozornost a co vás donutí strávit pár večerů nad dalšími díly, je právě vztah mladého Merlina a Artuše. Ano, MLADÉHO Merlina a Artuše (něčeho se podržte, historici). Zapomeňte na moudrého spravedlivého krále v čele milovaného lidu, Artuš je rozmazlený, arogantní, královský fracek. Merlin zase nemá ani dlouhé vousy, ani špičatou čepici a je přidrzlý vrstevník Artuše, který mi trochu připomíná pana Spocka ve dvaceti (velké uši, černé vlasy, modré triko…). A tihle dva se i přes počáteční rozpory (při prvním setkání nazve Merlin Artuše "oslem", při druhém "spratkem" a pak se poperou) shodou náhod (drak řekne Merlinovi, že na něm a Artušovi závisí budoucnost země, Merlin zachrání Artušovi život (poprvé a ne naposledy) a za "odměnu" se stane jeho sluhou) dají dohromady. Díkybohu za to.


...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 8. června 2011 v 7:07 | Reagovat

:D Bože, kvůli těmhle dvou se neskutečně těším na podzim! :D Oni dva a spolu? :D Neskutečný! Jinak musím říct, že tvůj táta je dost hustej :D Jako mě napadlo že by River mohla být to co je, a ono to tak i nakonec bylo. Jen mi to jako překvapení přišlo trochu slabý :D To bude asi tím, že už jsem to tušila :D Hele a co ty? Jak neseš zatím šestou řadu? S jednou slečnou na blogu totiž řešíme, že hrozně shipovala Doctora a Amy, a pořád doufala, že by mohlo něco být i přestože je teď s Rorym. Oni scénáristi totiž hrozili, že se jejich vztah neskutečně změní, stejně jako vztah Doctora a Amy. Jenže teď má Amy s Rorym dítě, což by mohla být ta změna stavu, a jak to vypadá Doctorovi se líbí River, což jeho vztah s Amy taky mění :D Já musím říct, že tak jak to je teď, mi to vyhovuje. Já si totiž hrozně zamilovala River, a Roryho, a nechci aby se příběh vyvíjel nějak jinak :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama