Výběr té nejlepší budoucnosti

29. května 2011 v 16:30 | Turmë |  Téma týdne
Asi bych vážně měla přestat psát články na Téma týdne. Teda neměla bych psát na každé Téma týdne. Protože jednou dospějete k bodu, kdy vám dojdou nápady. Ty podobná a příbuzná témata vám je prostě vezmou a nevrátí. Už tu byla maturita, dospělost, smrt, posmrtný život… Jedním slovem budoucnost - a teď, múzo, raď.

K výběru správného podnětu se můžu dopracovat vyřazovací metodou. Pro začátek alespoň sama sobě zakážu psát o potencionálních koncích světa, protože toho je internet plný i bez mé trošky do mlýna. Mohla bych psát něco o blízké budoucnosti, na to se stačí jen kouknout do kalendáře. Ale to, že za týden je premiéra nových X-menů a za 14 dní jedeme na výlet, moc zajímavé není. Takže raději něco vzdálenějšího. Jak si představovat Zemi za takových 100 - 200 let? Málo let? Stačí, vždyť teprve před 50 lety jsme se doslali do vesmíru - a koukněte ne nás teď. Stačí.
V tom případě máme v podstatě 2 možnosti - postapokalyptická planeta nebo něco pěknějšího. Ten malý optimista ve mně se ozval - něco pěknějšího. Nevím, jak vám, ale mě se hodně zamlouvá představa pana Groeninga z Futuramy. Taková ta barevná, zářivá planeta, kde lidé studují na Marsu (malý vtípek určený znalcům AVPM: Zamlouvám si místo v Prdkovicích), cestují potrubím a New York přibírá další a další New. Vysoké prosklené mrakodrapy. Domy se stavějí na mořské hladině. Motorky a skútříky se prohánějí vzduchem. Nebe je čisté a teplota příjemná, protože globální oteplování se vyrušilo s nukleární zimou. To je prostě krása. Ale na to si asi ještě chvíli počkáme.
V budoucnosti, která se stane přítomností už za pár chvil, to spíš vypadá na večeři.


...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama