Ukazuje se, že má nevděčnost je (s přihlédnutím k situaci Volenovské mládeže) nestoudná

13. května 2011 v 19:25 | Turmë |  Téma týdne
Už jsem měla to privilegium přečíst si některé články ostatních autorů. Většina z nich jela podle stejné šablony - jméno onoho města, nějaké ty informace o něm a pak případně emociální výlevy, blahosklonnost či jiné projevy lokálního patriotismu. Bohužel (a věřte mi, že toho dnes skutečně lituji) já se nemůžu svést na této vlně, protože poslední (no dobrá, trvá po už trochu déle) dobou promýšlím všechny možnosti, jak se z téhle "díry" co nejrychleji dostat. Jasně, že všichni kolem mě jen mávnou rukou a řeknou: "Šak se jednou stejně ráda vrátíš zpátky domů.". Nic nenamítám, v budoucnu to jistě bude pravda. Ale co! Kdyby jen na pár let. Vypadnout z toho ospalého místa.

Neberte to, ale prosím tak, že by moje město byl vidlácký zapadákov. Berte to raději tak, že jsem ambiciózní mrcha, které je 17 189 spoluobčanů a 52,06 km² málo. Teď mi určitě chcete říct: "Ne, Turmë. Jsi hodná, talentovaná holka s úžasným smyslem pro humor. Jak bys mohla být mrcha? Nesmysl! Vezmi si sušenku." - Ha, vy nevěřící. Zase jednou vám budu muset dokázat, že mám pravdu. Protože tohle město je v podstatě fajn.
Má 5 částí… Teda 4 a takový divoký hvozd 5 a půl kilometru od nich, kde žije asi 30 lidí. Má krásné názvy městských částí, třeba takové Úlehly, kde jsou luxusní rodinné domy. Nebo Růžákov, kde jsou řadové rodinné domy. Nebo Neradice, kde jsou panelové domy. Nebo Babí louku, kde je hřbitov.
Během běhu dějin, bylo královským městem, dostalo obraz černé Madony (který je prý něco extra) a dvakrát hořelo. Do nacistů jsem tady měli židovské město se synagogou, ale to zničili, a do komunistů zámeček, ale ten rozkradli (to nekecám - kámen po kameni, v okolí vždycky někdo stavěl a potřeboval materiál).
Má nadmořskou výšku něco přes 200 m, neschopnost udržet svůj povrch pokrytý sněhem (viz. zde) a šanci zhruba 1:3, že je rodištěm J. A. Komenského. K tomu vlastní pivovar, velkovýrobnu ručních palných zdraní a každoroční pouť, dokonce i článek na Wikipedii a fanouškovskou skupinu na Facebooku!
A mě je to furt málo! Co by za to děti z Volenova (ani se neptejte, co Volenov je) daly. Tak vidíte, měla jsem pravdu.

...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 13. května 2011 v 19:39 | Reagovat

Dovolím si nesúhlasiť . Ja som čítala články, ktoré mali úroveň a neboli podľa nijakej šablóny . A myslím, že ich nie je zas až tak málo . A keď už, tak je dosť článkov aj o tom, ako tú svoju "dieru" nenávidíte a chcete vypadnúť .

2 Turmë Turmë | Web | 13. května 2011 v 20:03 | Reagovat

[1]: Jasně, věřím, že i takové se najdou. Ale já jsem vycházela z těch, které jsem měla možnost během týdne přečíst, a většina z nich bohužel byla taková, jaká píšu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama