Dala jsem přednost studentovi před žákem

8. května 2011 v 15:00 | Turmë |  Téma týdne
Jak silné kdyby bylo mé přesvědčení. To bylo slibů, to bylo ujišťování. Už jsou to skoro čtyři roky, co se ze mě stal nevěrný přeběhlík. Čemu že jsem to byla nevěrná? Mému žákovství. Před šesti, sedmi lety jsem hrdě prohlašovala: "Já? Na gympl? Nikdy!".
A uběhly ani ne tři roky a přišel mi dopis o přijetí na místní gymnázium, na které jsem se (sama, bez přičinění nebo sympatií rodičů) přihlásila.
Pak přišlo srdcervoucí loučení s obecnou školou.
"Jistě, že se za vámi přijdeme někdy podívat. Jen co bude první ředitelské volno, máte nás tady." - slibovali jsme všichni odcházevší svorně. "Je to přece NAŠE škola, naši spolužáci. Odtud jsme přišli a nezapomeneme na to - zůstaneme věrní."
A neuplynuly ani čtyři roky a někteří z nás už ani nepozdraví naši ex-třídní, když ji potkají na náměstí.

Tomu to typu "nevěry" je tak snadné podlehnout. Pomyslete na všechny ty výhody, které vám studentský život nabízí. Třeba už je to, že nejste žádný pitomý žáček. Jste student - student střední školy a to vám je jedenáct. Nebo to každoroční napětí, když se vám blíží data stužkových a posledních zvonění. Každý rok vám v to období vybíhá adrenalin do závratných výšin a vy pokaždé vymýšlíte tu nejlepší strategii, jak se vyhnout rtěnkovým čmáranicím na vaší tváři. Ale stejně jak se blížíte k budově školy, slyšíte píšťalky a křik, připadáte si jako Luke Skywalker mířící k Hvězdě smrti.
Pak jsou samozřejmě výhody přicházející s patřičným věkem *šibalské mrknutí*. Jako třeba majáles, který mám ještě ve velmi dobré paměti, protože byl včera. Sice si nejsem jistá, jestli by kocovinovou bolest hlavy, zalehnutí uší od hlučné hudby a oblečení nasáklé cigaretovým odérem nazval výhodou, ale je to rozhodně něco, co byste jako žák tak moc neprožívali.
Vím, že výhody druhého protějšku nevěrníka neomlouvají, ale já jsem holt máslo. A to drobounké hryzání svědomí úplně přestane s koncem tohoto školního roku. To už budu "skutečný" student, ne nějaký žákovský přeběhlík.


...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 8. května 2011 v 15:24 | Reagovat

Ja sa nemôžem sťažovať, keďže s bývalou triedou mám skvelé vzťahy a asi s nimi ostanem v kontakte do konca mojich dní . Inak páči sa mi tvoj profil... originálne . :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama