Cesta do hlubin maturantovy duše

22. května 2011 v 16:00 | Turmë |  Téma týdne
To vám zas je originální téma. Fakt netuším, co o tomhle napsat. Samozřejmě mám nějaké povědomí o průběhu a požadavcích a bla, bla, bla… Ale co se dotyčnému honí hlavou si asi my, co ještě nemáme ani základní vzdělání nedokážeme představit.
Ale kdyby nebylo zbytí a musela bych zapojit svou fantazii a empatii, na co bych mohla za 4 roky myslet?


"Ok - Saturnin. To není zas hrozné. Vždyť to vyhrálo i nějakou tu cenu pro nejoblíbenější českou knížku. Jo, to si pamatuju. Nemůžu uvěřit, že Smívání porazilo Harryho Pottera - taková blbost. Pitomé puberťačky… Ne - soustřeď. Děj se odehrává v roce… To tam vlastně nikde není napsané. Ale když to napsal v roce 1942, tak to asi bude někdy tehdy. Jirotka ho prý napsal v koupelně. Proto tam asi je tolik vody. Moje spolužačka mi před 4 roky říkala, že když maturovala její starší sestra, strávila v koupelně celý její svatý týden, aby ji nerušila v učení. Páni - on taky někdo využívá svaťák k učení. Teď už to nevypadá jako tak pitomý nápad. Pozdě bycha honiti.
No jo - přísloví - Teta Kateřina. Píšu si. Bože, potí se mi ruce. Mé spolusedící se vždycky potily ruce, když měla hrát na klavír před lidmi. Pokaždé si pak stěžovala, že jí prsty kloužou po klávesách. To já neznám. Když hrajete na flétnu, máte vodu spíš v ní než na ní. Nepřemýšlej o blbostech! Tohle je jeden z nejdůležitějších okamžiků v tvém životě! Kolik mi zbývá času? (pohled na hodiny) Panebože! Klid, klid. To se ti jen zdá, čas ve skutečnosti neletí tak rychle. Leda, že by ty hodiny měly retardovaný motorek - jo, to bude tím.

Zpět k tématu. Autor se inspiroval dílem… dílem… no toho Angličana s prvním jménem stejným jako posledním. A uprostřed byla Klapka. Když už jsme u klapání, měla bych donutit svou nohu přestat s tím třepotem. Kdyby se mi alespoň hýbaly obě dvě. Když se vrtí jen jedna, vypadá to divně. Dá se umřít na syndrom neklidných nohou? Lidi umírají divnými způsoby. Třeba zkolabují před maturitní komisí."

"Poslední minuta."

...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama