Malé noční asociace aneb Jak se dostanete od „nic“ k rychlosti letu sakurového okvětního lístku

24. dubna 2011 v 15:05 | Turmë |  Téma týdne
Upozornění: Možná někteří znáte POV videa (Point of View - pohled z první osoby). Nevím, jestli existují i POV články, ale tohle je asi jeden z nich.


24. 4. 2011, 2:34

"Nemůžu spát. Vyžahnout ty čtyři kávy za den asi nebyl tak dobrý nápad… Už jsem se zkoušela i převalit na druhou stranu - nepomohlo. Kdybych tak měla víc stran… I KDYŽ! - břicho je taky strana, ne? (obličej zabořím do polštáře) Jak takhle může někdo spát?! Nemůžu dýchat. Ne, fakt nemůžu dýchat! (otočka zpět na záda). Možná lidi, co dokážou spát na břiše, dokážou i absorbovat kyslík kůží. Třeba chodidly. Znamenalo by to, že by se udusili, kdyby měli upnuté ponožky?
Přestaň přemýšlet. Mysli na… NIC. Nemělo by se říkat "Nemysli na nic"? Neměla bych myslet na "něco". Ale já chci myslet na nic. Myslet na nic? Copak je to vůbec možné? - i tohle je něco. Ale co se tak dá jinak dělat, když chcete usnout?
Počítání oveček! Jasně! Tak jo, ovce, vidím tě před sebou. Jsi bílá a chundelatá a máš na boku černým fixem napsané číslo. Jedna, dva… Možná by mohly skákat… Jedna, dva… Když skáčou jen tak, vypadá to blbě. Mohly by skákat přes ohradu… Jedna, dva… To by mě zajímalo, kdo vymyslel, že by se měli počítat zrovna ovce. To jsou ovce nudné k spánku? Kdybych byla ovce, brala bych to jako urážku. Proč se nepočítají třeba žáby nebo sloni. Medvídek Pú počítal slony - brácha tu knížku včera četl celý den. Nejlepší je stejně Ijáček - maniodepresivní postavy mám nejradši.
Třeba Mervina ze Stopařova průvodce po Galaxii. Což mi připomíná, že musím jít do knihovny. Mají tady sice jen první díl, ale… Kde asi končí první díl? Kdybych to měla brát podle filmu, byla by to asi 1. pětina. Ale všichni říkají, že film je proti knížce slabý odvar. Martin Freeman se mi tam líbil. Ale v Sherlockovi je parádní. Jo, mimochodem - díky, Bože, za stravitelný dabing. Nevím proč, ale většinu dabingů v poslední době hrozně pohnojí. Co nadělám, další Filipovský se už asi nenarodí, ale stejně… Filipovský to je divné příjmení. Jak to asi vzniklo - to měl jako rád Filipy? Proč jako? Jsou lepší jména začínající na F, než je Filip. Třeba Ferdinand nebo Florián nebo Fernando… Fernando Alonso… Allons-y, Alonso!
No jo - Doctor Who! Dneska (vlastně už 2 a půl hodiny včera) začala šestá série. Matt Smith je super, ale stejně mám radši Davida Tennanta. Kdybych si nemyslela, že myslet si o chlapovi, co by mohl být tvůj otec, že je sexy, aj bych si to myslela. Ale co, jistě existují i horší úchylky. Třeba na ponožkové maňásky nebo na arašídové máslo. Počkat, na arašídové máslo je jen fobie, ne úchylka.
(ozve se tajemný zvuk) Co to bylo?! Vrah, zloděj, sexuální deviant… Máma říká, že to takhle prostě vrže dům. Jako by mu loupalo v zádech, či co. Ale záda domu by měly být spíš nosné sloupy, tohle šlo ze střechy. Takže asi vši - třeba mi po střeše leze Spider-man! Spider-man, to je asi taky dost starý komix. Od jakého roku se asi vydává? Pamatuju si jen, že Batmana je z roku 1939, protože to začala 2. světová válka. Ta mi úplně kazí ten dobrý dojem, který mám z Japonska. To je krásná země. Samurajové, manga, hezky upravené zahrady.
Sakury jsou hrozně pěkné stromy. Za naším muzeem je jich asi šest a kvetou tmavě růžově. Poetická nádhera. Ale pak to začne opadávat a auta ty kvítky rozjezdí na růžovou kaši. Nebo ty nahnilé lísky rozeženou po okolí. Jen PUF - a už letí rosé oblak podél chodníku. Jakou mají asi rychlost letu? Kdyby to auto jelo 50 km/h, tak…
Ale ne - snad nebudu myslet na školu. Je sice pravda, že ta mě dokáže uspat zaručeně. Třeba hodiny češtiny. To mám pokaždé pocit, že bych měla hlavou praštit o lavici, abych se probudila. Třičtvrtě hodiny se mi… (zív) klíží oči… (zív) a celou dobu se mi chce…"

...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Lee Lee | Web | 24. dubna 2011 v 15:18 | Reagovat

Zajímavý článek!:)

2 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 24. dubna 2011 v 15:24 | Reagovat

Dobře napsaný článek, jenom jsem místo "poetická nádhera" četla "patetická nádhera," síla podvědomí :D

3 Elevanse Elevanse | Web | 24. dubna 2011 v 15:55 | Reagovat

Jůůů, zajímavý myšlenkový pochody. :D

4 Lyra Lyra | Web | 7. prosince 2012 v 21:58 | Reagovat

Máš zajímavé myšlenkové pochody ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama