František Fuka mi zničil dětství

5. března 2011 v 18:15 | Turmë |  Téma týdne
Iluze. Jedna z nejpříjemnějších, nejnestálejších a nejmocnějších věcí v našem životě. Příjemná je z toho důvodu, že jejími tvůrci jsme ve své podstatě my sami. Tvoříme si ji k obrazu svému. Svědčí o naší fantazii a je naším úkrytem před často nehostinnou realitou, prostě takovým místečkem kde může pěkně v duchu zařvat: "Tohle je takhle!" - i když víme, že to tak není. V tomhle případě víme, že se jedná o lživou představu, ale kdo by se proto zlobil, když v podstatě chceme být klamáni.

Občas ale nemáme o nepravdivosti idey ani ponětí. Což nás dostává k další vlastnosti - nestálosti. Iluze, ať sebepříjemnější, dokáže pominout v okamžiku. Stačí jen najít v rohu skříně pár dárků k Vánocům - BUM! - Máte po Ježíškovi. Stačí pouze jedna hodina občanky, kde se dozvíte o výšce daně z příjmu - BUM! - Máte po vizi bezstarostné dospělosti na vlastních nohách.
Čímž se obloukem dostáváme k moci iluzí. Po jejich ztrátě máme mocnou depresi, když trvají, taky s námi dokážou věcí. Třeba každé všední ráno mám iluzi, že tenhle den by nemusel být tak úplně na houby, což mě donutí vstát a do té pitomé školy (která mi tu krásnou ranní iluzi většinou úspěšně zničí) jít.
Pokud jde o nějakou konkrétní ztrátu iluzí z mého života a z poslední doby, dovolím si v tento moment vysvětlit název článku. I když mám (jako filmový maniak) k panu Fukovi (jako k výbornému filmovému recenzentovi) do jisté míry respekt a do značné míry obdiv jsou to asi 3 týdny, co mi (a mimo jiné taky Ondřejovi Vosmíkovi - další filmový recenzent) v Odvážných palcích jedinou odpovědí na jedinou otázku (- Jediové nejsou lidi? - To víš, že ne. Vždyť je to před dávnými časy v předaleké galaxii. Co by tam dělali lidi?) zničil jednu krásnou dětskou iluzi a dávný sen. Tak holt ze mě Jedi nikdy nebude (slza stéká po mém líci). Omluvte mě, jdu vyhodit svůj světelný meč…


...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama