Březen 2011

Další článek z pomlky

30. března 2011 v 9:40 | Turmë |  Why so serious?
Nemluvit je opravdu těžké. Není to nemožné, ale těžké. Obzvlášť, když se vás starostliví členové vaší rodiny pořád na něco ptají. Musíte přece vaší osmdesátileté babičce odpovědět, jak se vám vede a že nechcete nugátový bonbón, no ne?

O Vincentce a mlčení

28. března 2011 v 8:45 | Turmë |  Why so serious?
Zase jednou článek z období nemoci. Je to asi hodina, co jsem se vrátila od doktorky. Další dva až tři dny musím strávit v hromadě posmrkaných kapesníků, v pravici hrnek čaje, v levici kapky proti kašli. A s hlasovým klidem. S hlasovým klidem! To je pro osobu mé sdílnosti jako trest. Fakt si nejsem jistá, jak to budu zvládat.

Odměna za život (aneb zase jednou převracím Téma týdne naruby)

24. března 2011 v 17:50 | Turmë |  Téma týdne
Je čtvrtek. Říkám vám to rovnou, abych vás ušetřila zmatených pohledů do kalendářů. Vy, co čtete tento nenápadný blog pravidelně (vím asi o pěti, takže je všechny zdravím), se asi divíte, jak mohly mé zaběhnuté návyky způsobit napsání článku už během pracovního týdne. No, to je prostě život - když vám dá zajímavý námět, nemůžete udržet své prsty daleko od klávesnice. Je to jednak z tohoto podmětu, druhak z toho, že už mám (opět) po krk těch článků, které buď hlásají nepřiměřené, nebo přiměřené (fajn, pro úplnost - za některá zvěrstva bych se trestu smrti nebránila, i když by mě asi trochu tížil pocit "snížila jsem se na jejich úroveň"), nebo dlouhého chození kolem elektrického křesla s ujišťováním o ošemetnosti námětu. Končím s úvodním tlacháním, ale než přejdu úplně k věci, měla bych vás ještě upozornit, že následující článek se velmi odchyluje od zadaného tématu. Teda úplně odchyluje, protože bych chtěla psát o něčem, co by se dalo nazvat "odměna za život". Odměna za zachránění života.

Rango - trailer

21. března 2011 v 19:35 | Turmë |  Na co zajít do kina?
Pozdě(ji) ale přece. Dávám sem trailer na podle všeho dost povedený nezávislý animovaný western z říše terarijních zvířátek. A tyhle zvířátka mluví hlasy Johnnyho Deppa, Alfreda Moliny nebo Billiho Nighy a režíruje je chápek, co před tím dělal Piráty z Karibiku. Pokud si myslít, že tohle nebude fungovat, Rango vás doufám vyvede z omylu.
Premiéra: 10. 3. 2011




21. 3. 2011 - Oficiální start

21. března 2011 v 18:40 | Turmë |  Why so serious?
Tak a je to. Oficiálně je jaro. Konečně můžu té mojí momentální únavě říkat jarní.
Hned po ránu - krásné probuzení. Když máte v pokoji okna na východ, budí vás slunce. Sice se moc nevyspíte, ale je to docela příjemný pocit, zvlášť když jsou sluneční paprsky z kraje roku ještě takové "studené" a nepálí vás do obličeje. Záhy na to zpráva, že je první jarní den (to víte, od 6 - 6:30 ještě nemám nastartovaný mozek), a že prý další, který bude připadat na 21. bude zase až za 91 let.

Melancholicky pasivní kuřák v úvahách o Gandalfově dýmce

19. března 2011 v 19:10 | Turmë |  Téma týdne
Už jsem tady párkrát psala o naší povinné četbě. Jelikož je tam snad jen jedna kniha, která mě zaujala a kterou jsem si chtěla už dávno přečíst, snažím se celý projekt "projíždět" tou nejsnazší cestou (vybírám si "ne až tak hrozné" knihy), abych mohla být brzo opět pánem své četby. Teď bych se ráda zastavila u zmiňované knihy, kterou mám konečně možnost číst.

Kalužinová voda v mé pravé botě

18. března 2011 v 19:50 | Turmë |  Why so serious?
A je tu páteční večer a já děkuju bohu za to. Uf - další týden za námi, tj. přiblížení k prázdninám o dalších pět dní. Alespoň nějaká pozitivní vzpruha.

16. 3. 2011 - Bezcenný

16. března 2011 v 18:55 | Turmë |  Why so serious?
Mělo to vůbec cenu? Mělo to vůbec dneska cenu? Nemělo. Co? Jít do školy, samozřejmě. Tahle činnost sice dle mého pubertálního názoru nemá nikdy cenu, ale dnes mi hrají do karet nezpochybnitelná fakta. Sami poslouchejte/čtěte.
První hodina informatiky - odpadla. Druhá hodina matematiky - suplování od našeho zeměpisáře, který nám chtěl opravit písemky, takže jsme nic nedělali a měli jen tiše sedět (což jsme taky nedělali, ale to odbočuju). Třetí hodina ČSP - supl od profesorky češtiny, která ani pomalu nevěděla, co ta zkratka znamená, takže jsme nic nedělali a vykládali jsme si o státních maturitách. Čtvrtá hodina fyziky - v učivu jsme napřed, takže jsme mohli nic nedělat a pustit si film. Tady vyučování končilo, protože výtvarku máme jen jednou za 14 dní. A ani oběd jsem neměla! Takže mělo to cenu? Nemělo!

13: Setkání v Bedfordu

16. března 2011 v 15:50 | Turmë |  Stará dobrá Anglie
"Tak to se neobejde bez," poví Viv a začne hledat v batohu, "gumových medvídků! Jediné cukrovinky, která se hodí na holčičí pokec, probíhajícím po pohřbu rodinného příslušníka."
"To zavání cynismem, to zaprvé. A zadruhé, co se týče nejvhodnějších cukrovinek pro holčičí pokec, máš naprosto zkreslené vnímání světa, pokud zapomeneš na marsmellow," odpovím na to a vytáhnu sáček zmíněných sladkostí ze svého batohu.
"Tak o čem si chcete povídat?" zeptá se Lucy sedajíc si na mou postel.
"Neví, ale nebojím se, že by si čtveřice holek do 25 let nenašla společné téma," řeknu.
"Tak to máme kluci, móda a kosmetika, kluci, ženské potíže a kluci…" poznamená Viv, která si přišla taky sednout na moji postel.
A když už jsme tam byly tři, přisedla si i trochu odtažitější Ruth.

Je jaro… (verze 2011)

15. března 2011 v 18:10 | Turmë |  Why so serious?
Je jaro, Béďo, je jaro… (Sorry, já jsem si tu hlášku ze starého Médi Bédi nemohla odpustit - jak kdyby se mi vrátilo celé dětství).
Jo ještě k té "verzi 2011" - to je tam proto, že to za 5 dní bude přesně rok, kdy jsem psala článek s naprosto shodným názvem.
Teď už k tomu, jak je krásně a jak bychom si to měli užívat, než se zase rozprší. Už se dá bez problému chodit v krátkém rukávu, slunit se a v klidu si vychutnávat zmrzlinu bez zaražených pohledů okolí. A ještě ani nestihla začít pylová sezóna, takže v podstatě nemůžu být spokojenější.