Nezakazujte mi hmkat

16. února 2011 v 18:30 | Turmë |  Why so serious?
Děsné, musela jsem se dát na vymýšlení slov. Ale co naděláte, když vám současná slovní zásoba brání v přesném vyjádření vašich myšlenek? Takže bys asi měla hned v úvodu vysvětlit, co znamená "hmkat". Věřte mi, že je to věc všeobecně známá a jestli jste se s ní nikdy nesetkali, je s vámi něco špatně.

Hmkat znamená odpovídat na otázku slovem: "Hm…". "Hm" znáte, ne? Taková ta roztomiloučká řečnická vata. Měla bych vás ale upozornit, že v mém případě jde o něco víc, než je signál toho, že mi došlo slova. Jde i o takový obranný reflex. Teda na obranu mého okolí, ne mě - abych byla přesná. A právě tuhle činnost mi mé okolí v poslední zakazují. Očividně to má za nějaký hrůzný projev mé puberty. Je to přitom pravý opak. Kdybych nehmkala, pak teprve by mě mohlo častovat slovy typu "drzá", "prostořeká" a "zapomíná, s kým mluví". A oprávněně, protože bez hm-brzdy a s mou upřímnou (umím být až nepříjemně "upřímná", věřte mi) povahou by tomu situace odpovídala.
Zatím si můžu pusu zacpat nic neříkajícím hm, přežít minutové kázání plné otázek, co jako má to hm znamenat a v klidu žít dál v relativní pohodě.
Proto i vás upozorňuju, nazakazujte mi hmkat. Protože pak byste mohli dozvědět něco, co nechcete slyšet.

...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama