Kdo z vás může určit, co je "normální"?

16. ledna 2011 v 14:30 | Turmë |  Téma týdne
Co jsem tak četla ostatní články na tohle téma, objevují se tu tento týden většinou duchařské historky z vlastních zkušeností, konspirační teorie o všem možné (nebo v tomto případě spíš nemožném) nebo trailery na film Paranormal Activity 2.
O čem bych ale měla psát já? Duchařská historka, no… byla by, ale tak děsně stará, že si ji snad ani pořádně nepamatuju a jelikož šlo jen o pohyb plamene čajové svíčky, řekla bych i poměrně nestrašidelná. Konspirační teorie? Těch je všude kolem víc než dost, nehodlám nosit dříví do lesa. A trailerů je na tohle blogu taky víc než dost.

Líbí se mi výraz "paranormální". Slovem normální často označuju věci mainstreamové, kterými ve většině případů tak trochu pohrdám. Nikdy jsem totiž nepochopila hodnotu tohoto slova. Jak se dá určit normálnost? Kdo je tak mocný, aby nám mohl říct, co je normální?
Paranormální by někdo mohl překládat jako nenormální. Ale to snad ne… Paranormální jsou ty věci, které pouze neumíme vysvětlit. Není to jejich odlišností. Za to, že je nechápeme, může naše normálnost. HA! - a máš to, normálnosti.
Na druhou stranu, člověk je tvor zvědavý a i přes (nebo možná pro) nevědomost v této oblasti je podobnými jevy fascinován. Řekněme si otevřeně, kdo z nás ještě nikdy nezkoušel vyvolávat duše zemřelých nebo nepozoroval noční oblohu za účelem vidět nějaký ten neidentifikovatelný létající předmět? Dodává to do našich občas nudných životů trochu vzrušení a třeba i mírný pocit strachu. Ale my se přece všichni občas rádi bojíme, ne. A pokud to nezachází do extrémů, proč by taky ne.
Bohužel do těch zmiňovaných extrémů to v dnešní době zachází až příliš. Myslím, že bychom divné zvuky v domě, měli přisuzovat raději kunám na půdě než poltergeistu, že zrnění televize má na svědomí špatný signál a ne přítomnost mimozemšťanů mezi námi, nebo že za zhasínání světla může spíš než duch mrtvé prababičky vadná žárovka.
Na závěr bych ráda řekla, že i přes všechen ten humbuk okolo, je jen na vás, abyste si vybrali, čemu budete věřit a co pro vás zůstane paranormální.

paranormální jevy

...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Starling Starling | Web | 16. ledna 2011 v 14:38 | Reagovat

v dnešním světě už výraz paranormální jaksi pozbývá význam.toho paranorálního je tolik,že se jaksi stává zcela normálnám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama